Hyka vstřelil první gól v historii Vegas Golden Knights

foto Nový tým NHL, jenž do elitní zámořské soutěže vstoupí v sezoně 2017/18, se bude jmenovat Vegas Golden Knights, neboli Zlatí rytíři. Na snímku logo 31. klubu ligy, jímž je rytířská helma.

El Segundo (USA) - Hokejový útočník Tomáš Hyka se zapsal do historie klubu Vegas Golden Knights. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant dal první branku v historii nováčka NHL, když v první třetině zápasu proti Los Angeles otevřel skóre. Vegas nakonec duel, který byl součástí nováčkovského kempu, prohrálo 2:6.

Hyka si nabruslil mezi obránce a bekhendovou střelou mezi betony překonal brankáře Cala Petersena. "Je to jedna z mých silnějších stránek a snažím se ji v kempu využívat. Je to trochu těžší, protože je zde užší led než v Evropě, ale je skvělé, že jsem dal první gól," řekl Hyka, jenž v minulé sezoně oblékal dres extraligové Mladé Boleslavi.

Účastník letošního světového šampionátu působil v zámoří již v letech 2011 až 2013, kdy hrál juniorskou ligu QMJHL. Před pěti lety jej draftovalo Los Angeles, ale šanci v klubu nikdy nedostal. "Po první třetině jsem si to uvědomil. Bylo skvělé zahrát si poprvé v dresech, ale jsem zklamaný, že jsme nevyhráli," dodal Hyka, který se teď bude snažit prosadit do kádru Golden Knights a zahrát si i v NHL.

Předsezonní kemp začne ve čtvrtek a o místo budou bojovat i útočník Tomáš Nosek a brankář Jiří Patera, který chytal již proti Los Angeles.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK