Hroššo při debutu za Duklu pomohl vychytat "svůj" Liberec

foto Ilustrační foto - Brankář Lukáš Hroššo ještě v dresu Liberce.

Praha - Brankář Lukáš Hroššo prožil v Dukle povedený soutěžní debut. Osmadvacetiletý slovenský fotbalista na úvod jarní části ligové sezony udržel čisté konto a pomohl k domácí výhře 2:0 na Libercem, odkud v zimě na Julisku přišel. Hroššo si výhry nad bývalými spoluhráči hodně cenil a rád přispěje do kasy pražského celku.

"Nervózní jsem nebyl vůbec, právě že jsem se těšil na tenhle zápas s bývalými spoluhráči. Byl to super zápas se šťastným koncem pro nás," řekl Hroššo po předehrávce 17. kola novinářům. Počítá s tím, že ho na Dukle čeká zápisné. "Určitě zaplatím rád. Neříkal jsem to před zápasem a nechtěl kluky motivovat, ale občerstvení do kabiny určitě donesu," slíbil odchovanec Nitry.

Úspěšně zaskočil za zdravotně indisponovaného brankáře Filipa Radu, ale o pevné pozici jedničky v Dukle nepřemýšlí. "Tohle vůbec neřeším. My makáme všichni tři gólmani nastejno. A koho trenér dá, toho dá. Musíme to respektovat. Já jsem šťastný za tenhle zápas, který byl i rozlučkovým zápasem s Libercem," prohlásil Hroššo.

Nejtěžší zákrok večera si v prvním poločase paradoxně připsal proti spoluhráči Jakubu Považancovi, jehož nepovedený odkop za stavu 0:0 reflexivně vytěsnil. "Nebyl to těžký zákrok, přesunul jsem se, měl jsem tam ruku a vyrazil to," popsal situaci Hroššo.

Uznal, že Slovan v úvodu svěřence Luboše Kozla svou aktivitou zaskočil. "Liberec nás trošku presoval a měli jsme s tím problém. Ale to bylo možná deset minut a měli spíš pološance. Potom jsme dali gól po pěkné akci a pak i druhý," připomněl bývalý slovenský reprezentant do 21 let, který všechny liberecké střely bez větších problémů pochytal. "Nedostali se do nějaké super příležitosti, ale snažili se, byli dopředu aktivní a měli přečíslení a centry. Ale s tím jsme si poradili," dodal Hroššo.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

14°C

Dnes je úterý 25. října 2016

Očekáváme v 5:00 10°C

Celá předpověď