Hra stínů a světel v klášterech Kladruby a Plasy

foto Ilustrační foto - Klášter Plasy na leteckém snímku ze dne 9. května 2008.

Plzeň - V rámci Hradozámecké noci 2011 připravili organizátoři pro návštěvníky dvě významné památky v západních Čechách, na jejichž stavbě se podílel významný český barokní architekt Jan Blažej Santini – kláštery Plasy a Kladruby – šanci poznat je v netradiční podobě v rámci nočních prohlídek, navíc s možností zúčastnit se hry a získat tak vstup na prohlídku druhého kláštera zdarma.

Během sobotní noci 3. září 2011 mají návštěvníci jedinečnou příležitost zažít klášter Plasy a Kladruby v naprosto neobvyklé atmosféře, prohlédnout si prostory v nočním nasvícení a všimnout si detailů, které jim v rámci běžných denních prohlídek možná unikají. Prohlídky obou klášterů začínají v 19.00 hodin, vstupné je 80,- Kč za osobu (děti do 6 let mají vstup zdarma).

Ve společnosti architektury Santiniho - Aichla, který ve svých návrzích důmyslně využíval kontrastu světla a stínů, se mohou noční návštěvníci navíc zúčastnit hry s čísly a písmeny. Správně rozšifrovaná tajenka ukrývající se nejen v nápisech a freskách bude volnou vstupenkou na prohlídku druhého kláštera. Na vše mají zájemci limitovaný čas – a to jedinou noc 3. září od 19 hodin do půlnoci.

David Růžička

PR pracovník NPU

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

27°C

Dnes je pondělí 26. června 2017

Očekáváme v 19:00 25°C

Celá předpověď