Hokejisté začnou olympijskou sezonu dvěma zápasy proti Slovensku

foto Utkání Euro Hockey Challenge ČR - Slovensko 10. dubna v Jihlavě. Český reprezentant Jan Kolář (vlevo) v souboji s Andrejem Šťastným ze Slovenska před českým brankářem Jakubem Kovářem.

Praha - Česká hokejová reprezentace zahájí nadcházející olympijskou sezonu dvojzápasem proti Slovensku. První přípravné utkání sehrají svěřenci trenéra Josefa Jandače ve středu 23. srpna v Třinci, o den později se uskuteční odveta v Žilině.

"Zápasy budou jednak vhodným startem přípravy, jednak je třeba plnit závazky vyplývající z dohody se společností BPA, která je naším marketingovým partnerem. Máme povinnost sehrát určitý počet domácích utkání, vzhledem k olympiádě a mistrovství světa došlo k úpravě Euro Hockey Challenge. A jiných možností moc nezbývá," řekl sportovní manažer hokejového svazu Jan Černý serveru hokej.cz.

Národní tým absolvuje v sezoně tradiční čtyři turnaje Euro Hockey Tour. Úvodní podnik Karjala v listopadu ve Finsku bude hrát poprvé šest mužstev. K obvyklým účastníkům přibudou Kanada a Švýcarsko. "Dvě utkání by měla být sehrána mimo hlavní dějiště turnaje. Jedno z nich absolvujeme my ve Švédsku, což platilo už v případě původního plánu turnaje se čtyřmi účastníky," uvedl Černý. Kanada rozehraje Karjalu ve Švýcarsku, turnaj začne kvůli většímu počtu týmů již ve středu.

Šestičlenný by mohl být i prosincový Channel One Cup v Rusku, jehož pořadatelé jednají s Kanadou a jsou připraveni pozvat také Švýcary. Ruský turnaj bude poslední reprezentační akcí, na které budou mít hráči šanci říct si o nominaci na olympijské hry v Pchjongčchangu, které budou po 20 letech bez hokejistů z NHL.

Kvůli olympiádě bude Euro Hockey Tour pokračovat až v dubnu, kdy se uskuteční nejprve České hokejové hry (19.-22. dubna) a týden nato Švédské hokejové hry. Druhým vrcholem sezony bude mistrovství světa v Dánsku, které začne 4. května.

Program české hokejové reprezentace v sezoně 2017/18:

23. srpna: ČR - Slovensko (Třinec),

24. srpna: Slovensko - ČR (Žilina),

8.-12. listopadu: turnaj Karjala (Finsko),

14.-17. prosince: Channel One Cup (Rusko),

9.-25. února 2018: olympijské hry (Pchjongčchang),

2.-8. dubna 2018: dva zápasy Euro Hockey Challenge ČR - Švýcarsko,

9.-15. dubna 2018: dva zápasy Euro Hockey Challenge Francie - ČR,

19.-22. dubna 2018: České hokejové hry,

26.-29. dubna 2018: Švédské hokejové hry,

4.-20. května 2018: mistrovství světa (Dánsko).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je pátek 25. května 2018

Očekáváme v 3:00 16°C

Celá předpověď