Hokejisté Slovanu stále čekají na výplaty, situaci chtějí řešit

foto Lední hokej - ilustrační foto

Bratislava - V hokejovém Slovanu Bratislava roste nervozita kvůli opožděným výplatám, které klub Kontinentální ligy dluží svým hráčům. Na mužstvo s řadou Čechů na soupisce a trenérem Milošem Říhou starším jako kdyby neutěšená situace čím dál více doléhala i na ledě. "Belasí" prohráli sedm z posledních devíti zápasů a do play off mají v současnosti hodně daleko. Hráči chtějí situaci řešit.

Podle informací z poloviny listopadu dostali hokejisté výplatu naposledy v červenci. A měli příslib, že zbytek obdrží do konce listopadu. "Což se nestalo. Teď si spolu jako tým sedneme a uvidíme, co podnikneme dál. Situace je vážná a neúnosná, takhle to nemůže jít donekonečna. Musíme udělat rázné kroky," uvedl pro slovenská média zkušený český útočník Radek Smoleňák.

Co hráči podniknou, zda například odmítnou nastoupit k dalšímu zápasu, neprozradil. "Rozhodneme se všichni jako jeden. Jsme na jedné lodi, držíme spolu na ledě i mimo něj. Situace je kritická a čekat na sliby, které se neplní, už nejde," prohlásil Smoleňák.

Něco zásadního se už podle něho musí stát. "Nemůžeme chodit každý den na zimák a ptát se sebe navzájem, zda přišla výplata. Nikdy v životě jsem to nezažil. Je jednoduché říkat, že na zápas nastupujte na sto procent, což i děláme, ale někde v hlavě už to je," přiznal. "Nechci to říkat zle, ale jsou tu hráči, co opravdu počítají euro od eura a mají hluboko do kapsy. Mají rodiny a děti. A že se někdo nahoře tváří, že se nic neděje? To je špatné," zdůraznil Smoleňák.

Odmítá ale, že by kvůli tomu hokejisté hráli jen na půl plynu. "Dám ruku do ohně za každého, kdo tu je, že na sobe tvrdě maká a dělá svou práci pořádně. Potřebujeme však být za to také ohodnocení, jak to je normální i v jiných zaměstnáních. To se však neděje. A každá akce musí mít svou reakci," popsal Smoleňák.

Končit ve Slovanu zatím neplánuje. Ani ostatní. "Jsme na jedné lodi jako celý tým. Máme perfektní mužstvo a okolo něj výborné lidi. Je třeba se ptát nahoře, jestli mají peníze a kde vlastně jsou," doplnil forvard se zkušenostmi z NHL.

Trenér Říha nechtěl poslední porážku ve středu s Novosibirskem (2:5) na současné problémy svádět. "Na zápas jsme se poctivě připravovali. Hráči to mají v hlavách a probírají to skoro každý den, ale co jsem slyšel, tak i Sibir neviděl výplaty tři měsíce a s námi hráli výborně," připustil Říha.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

15°C

Dnes je pátek 24. listopadu 2017

Očekáváme v 11:00 12°C

Celá předpověď