Hokejisté Ottawy porazili v zápase NHL ve Stockholmu Colorado

foto Zleva hokejista Colorada Chris Bigras a Jean-Gabriel Pageau z Ottawy v utkání NHL ve Stockholmu.

Stockholm - První utkání základní části NHL v Evropě po šesti letech vyhráli ve Stockholmu hokejisté Ottawy, kteří porazili 4:3 v prodloužení Colorado. Zápas v hale Globen mezi týmy švédských kapitánů Erika Karlssona a Gabriela Landeskoga rozhodl svým druhým gólem večera po 59 sekundách nastavení Mark Stone.

Papírově domácí Colorado se sice díky Nailu Jakupovovi dostalo v 9. minutě jako první do vedení, ale Senators ještě do přestávky otočili. Avalanche dokázali ještě dvakrát srovnat, ale na vítězný gól nedosáhli. Ve druhé třetině neproměnil Matt Nieto trestné střílení. Šanci na reparát bude mít Colorado v druhém utkání takzvané Global Series proti stejnému soupeři hned v sobotu.

V Evropě se hrají soutěžní zápasy klubů NHL poprvé od roku 2011 a celkově pošesté. Slavná zámořská liga se v minulosti představila také v Praze, v roce 2008 se v O2 areně utkali hokejisté New York Rangers a Tampy Bay a o tři roky později Boston s Phoenixem.

Colorado - Ottawa 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 9. Jakupov, 30. Kerfoot, 53. MacKinnon - 16. a 61. Stone, 9. Claesson, 34. DiDomenico. Střely na branku: 19:32. Diváci: 13.396. Hvězdy utkání: 1. Stone (Ottawa), 2. Kerfoot (Colorado), 3. Claesson (Ottawa).

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK