Hokejisté Brna vyhráli v Třinci 4:1 a slaví rekordní 13. titul

foto Finále play off hokejové extraligy - 5. zápas: HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno, 22. dubna 2018 v Třinci. Hokejisté Brna se radují ze zisku mistrovského titulu, pohár drží Martin Dočekal.

Třinec/Brno - Hokejisté Komety Brno obhájili titul v extralize a slaví rekordní 13. triumf v historii. V pátém finálovém utkání vyhráli v Třinci 4:1 a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Suverén vyřazovacích bojů posledních dvou let vedl už v 17. minutě 3:0, dvanáctou výhru ze čtrnácti duelů letošního play off si zkušeně pohlídal a znovu získal Masarykův pohár.

Finále play off hokejové extraligy - 5. zápas: HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno, 22. dubna 2018 v Třinci. Hokejisté Brna vyhráli utkání 4:1 a získali mistrovský titul. V čele historické tabulky šampionů nejvyšší soutěže se Kometa, která se loni vrátila na trůn po 51 letech, osamostatnila před Duklou Jihlava. Ta s 12 tituly krakovala od roku 1991. Zopakovat triumf dokázali Brňané jako první klub od roku 2007, kdy přebírala zlato druhý rok za sebou pražská Sparta.

Kometa vykročila za čtvrtou výhrou v sérii v řadě už ve 25. vteřině utkání. Hruškovu střelu z levého kruhu vyrazil Hrubec tak nešťastně, že se od Krajíčkovy brusle odrazil puk před prázdnou branku a Radim Zohorna snadno otevřel skóre. Oceláři mohli odpovědět při Čermákově vyloučení, ale na Ciencialovu přihrávku nedosáhl Svačina a v šanci neuspěl ani Ondřej Kovařčík.

Finále play off hokejové extraligy - 5. zápas: HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno, 22. dubna 2018 v Třinci. Z gólu se radují útočníci Brna Alexandre Mallet (vlevo) a Hynek Zohorna. Smutní jsou třinečtí Martin Adamský a brankář Šimon Hrubec . Kometa svou první přesilovku v utkání při pobytu Polanského na trestné lavici zužitkovala. V deváté minutě nabil Krejčík za levý kruh Nečasovi, který se trefil přesně k protější tyči. Snížit se pokoušel z dorážky Petružálek, jehož pak povalil Barinka, ale Třinec početní výhodu nevyužil.

A další přesilová hra po dalším faulu kapitána Čermáka dopadla pro Třinec ještě hůře - Kometa v oslabení zvýšila na 3:0. Hynek Zohorna sice v přečíslení dvou na jednoho neprotlačil první přihrávku na Malleta přes Svačinu, puk se k němu ale odrazil zpátky a nahození už skončilo za Hrubcem. Gól byl připsán před brankou operujícímu Malletovi.

Do druhé třetiny Hrubce vystřídal Hamerlík a Třinec se vrhnul do ofenzivy, aby se pokusil vykřesat naději. Velkou šanci měl ve 24. minutě Vlach, ale Čiliak nejdříve zasáhl levým betonem a druhým pokusem třinecký centr trefil boční síť.

Oceláři v polovině utkání odolali při Marcinkově trestu, ale zdramatizovat vývoj se jim nedařilo. Na neprůstřelném Čiliakovi ztroskotal v 36. minutě i Svačina. Navíc Třinec nabídl soupeři další přesilovku po Jankově faulu.

Finále play off hokejové extraligy - 5. zápas: HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno, 22. dubna 2018 v Třinci. Z gólu se radují hráči Třince. V úvodu závěrečného dějství šli domácí pykat za špatné střídání a zvýšit mohl Haščák, který však ztroskotal na Hamerlíkovi. Boj Ocelářů proti defenzivě Komety byl dlouho marný. Třinec sáhl už téměř 11 minut před koncem k power play. V 50. minutě sebral Čiliakovi čisté konto střelou z pozice ze levým kruhem Jank, v té době byl Hamerlík zpátky v brance.

Kometa se vzápětí ubránila při Krejčíkově trestu a naděje definitivně sebral domácím v 56. minutě při pokračující hře bez brankáře Hynek Zohorna, který se s osmi trefami osamostatnil v čele tabulky střelců play off. Stav už se nezměnil a Kometa se po loňském triumfu v domácím prostředí mohla tentokrát oddávat oslavám na soupeřově ledě.

Hlasy po utkání:

Václav Varaďa (trenér Třince): "Chtěli jsme na ně vletět, dát první gól nebo se dostat do tlaku, ale po pár odrazech nám dali gól. Byl to takový otupující gól, navíc soupeř přidal další dvě branky a náboj utkání vzal v podstatě za své, i když kluci ve druhé třetině zabrali a snažili se na maximum, aby si vytvářeli šance. Branky se nám ale nepodařilo dát, a když jsme ve třetí třetině snížili na rozdíl dvou gólů, tak si Kometa odvyhazovala puky z obranného pásma pryč. Nedovolili nám, abychom se dostali do nějaké velké příležitosti. Je to krutý výsledek, speciálně po těch odehraných utkáních, ve kterých si troufám říci, jsme byli i lepším týmem. Hokejové štěstí se od toho prvního zápasu od nás odklonilo a puky nesměřovaly k nám, ale k soupeři, který je zametal do brány."

Libor Zábranský (trenér Brna): "Myslím si, že je na ledě vidět, že máme perfektní mančaft se špičkovými hráči a chováme se jako rodina. Loňský zisk titulu byl stejně těžký jako letos. Byli proti nám špičkové mančafty, výborní hráči a výborní fanoušci. Každá série za ty dva roky byla jiná. Takticky i kondičně byli hráči opět fantastičtí. Kádr se moc nezměnil, jsme schopní měnit tempo hry, což nám kolikrát strašně šetří síly. Hráči fantasticky plní pokyny. Od začátku mužstvu věřím."

Martin Erat (útočník Brna): "Chtěli jsme od začátku na Třinec vlétnout, když to bylo 3:1 (na zápasy) pro nás. Nikdo nečekal, že se nám podaří dát gól hned první střídání. Všichni kluci v kabině táhli za jeden provaz a to je síla Komety. Každý se může dívat na taktiku, co děláme, ale tým je nejvíc."

Martin Nečas (útočník Brna): "Když to bylo 3:0, tak to v té třetí třetině už bylo takové klidnější, i ti fanoušci přestali fandit a už to ani nebylo takové vyhecované. Ale když pak dali gól na 3:1, tak se to zase rozbouřilo a byly tam nějaké šance, měli přesilovku. To jsme ale přečkali, a když jsme dali čtvrtý gól, už to směřovalo k tomu, že to vyjde. Jsme rádi, že jsme to ubojovali. Byla to perfektní sezona. I když bylo nějaké období, kdy se nedařilo, vždycky jsme se to přes to dokázali přenést."

Lukáš Krajíček (obránce Třince): "Zklamání je velké, každý chce vyhrát. My jsme byli, neříkám horší, ale štěstí se přiklonilo k nim. Mají zkušenosti, zasloužili si to. Škoda, že jsme ztratili druhý zápas doma. Od toho zápasu jsme byli o gól pozadu, pořád jsme doháněli a proti Kometě je to hrozně složité. Jinak s celou sezonou spokojení jsme, udělali jsme neskutečnou práci.

Martin Adamský (útočník Třince): "Mám z toho výborný pocit. Už jsem to opakoval klukům v šatně. Je to jedno z mých posledních play off v kariéře, která za chvilku končí, ale myslím si, že každý by si měl uvědomit, že finále se nehraje každý rok, takže jsem spokojený. Řeknu to asi po milionté, oni měli štěstí, ale také určitě o kousek vyzrálejší mančaft, kdy nedělali chyby, ale bohužel to tak je. Klobouk dolů před kluky, i mladými, protože co jsme letos předvedli, bylo super. Jsem hodně spokojený."

Finále play off hokejové extraligy - 5. zápas:

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 50. Jank (Polanský, Linhart) - 1. R. Zohorna (J. Hruška, O. Němec), 9. Nečas (Krejčík, M. Erat), 17. Mallet, 56. H. Zohorna (Nečas). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Ondráček, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5200 (vyprodáno). Konečný stav série: 1:4.

Třinec: Hrubec (21. Hamerlík) - Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Jank, Linhart - J. Petružálek, Roman Vlach, Rákos - Rudovský, Marcinko, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala - od 21. navíc Kofroň. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

Brno: Čiliak - O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna - Haščák, P. Holík, Zaťovič - Mallet, Nečas, H. Zohorna - Dočekal, L. Čermák, Vincour - od 21. navíc Vondráček. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Horáček.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK