Hoffenheim i s Kadeřábkem poprvé v sezoně prohrál

foto Fotbal - ilustrační foto.

Berlín - Fotbalisté Hoffenheimu s českým reprezentantem Pavlem Kadeřábkem v sestavě poprvé v nové sezoně německé ligy prohráli. V sedmém kole podlehli 2:3 na hřišti Freiburgu, který si naopak připsal první vítězství. Hoffenheim může v případě úspěchu Bayernu Mnichov na půdě berlínské Herthy přijít o druhou pozici v tabulce.

Tým vedený mladým trenérem Julianem Nagelsmannem přitom začal dobře a ve 14. minutě otevřel skóre zásluhou devatenáctiletého útočníka Hacka, jenž vstřelil premiérový gól za áčko Hoffenheimu. Domácí ale během čtyř minut stav otočili po trefách Niederlechnera a Söyüncüa.

Definitivně rozhodl o prvním tříbodovém zisku domácích tři minuty před koncem Stenzel, hostům už nepomohla ani následná Schusterova vlastní branka. Hoffenheim prohrál s Freiburgem po pěti letech.

Výsledky 7. kola německé fotbalové ligy

Freiburg - Hoffenheim 3:2 (15. Niederlechner, 18. Söyüncü, 87. Stenzel - 14. Hack, 90.+1 vlastní Schuster),

15:30 Hertha Berlín - Bayern Mnichov,

18:00 Kolín nad Rýnem - Lipsko.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK