Hejnová kvůli bolavému kolenu zrušila Diamantovou ligu v Londýně

foto Ilustrační foto - Atletický Memoriál Josefa Odložila, 4. června 2018 v Praze. Běh na 400 metrů překážek, ženy. Zuzana Hejnová z ČR před startem závodu.

Praha - Zdravotní pauza překážkářky Zuzany Hejnové se kvůli zranění kolena protáhne minimálně na měsíc. Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 m překážek nezávodí od konce června a před srpnovým mistrovstvím Evropy v Berlíně by se měla představit už jen na mistrovství republiky v Kladně 28. a 29. července.

Jednatřicetiletá Hejnová musela kvůli bolavému kolenu zrušit 26. června start na mítinku v Kodani, poté odřekla start v Székesfehérváru a nyní se odhlásila z Diamantové ligy v Londýně, kde se závodí za týden. "Trénuju, ale koleno ještě není v pořádku. Pořád platí, že chci být připravená na mistrovství Evropy a neriskovat těžší zranění," citoval běžkyni web atletika.cz.

Pro Hejnovou má být kontinentální šampionát v německé metropoli vrcholem sezony. Touží na něm získat svou první medaili z ME, ideálně potvrdit pozici nejlepší Evropanky z loňského roku. V letošních evropských tabulkách se Hejnová časem 55,16 z Diamantové ligy v Oslu dělí o čtvrtou příčku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je sobota 21. července 2018

Očekáváme v 7:00 20°C

Celá předpověď