Házenkářku Hrbkovou nabudilo neuvedení na soupisku

foto Kvalifikační utkání mistrovství Evropy 2016 házenkářek: ČR - Srbsko, 9. března ve Zlíně. Česká reprezentantka Michaela Hrbková.

Zlín - Nečekané drama prožila hlavní opora českého týmu házenkářek Michaela Hrbková před kvalifikačním utkáním ve Zlíně. Omylem nebyla zapsaná na soupisku, slovinský delegát ji proto odmítl pustit k zápasu a vykázal ji na tribunu. Teprve po přivolání manažera českého týmu a přepočítání jmen zůstalo ještě jedno políčko volné a devětadvacetiletá Hrbková mohla nastoupit.

"Nechtěla jsem si tuto situaci připouštět. Hodně mě ale rozhodila. Říkala jsem si, že někoho v tu chvíli zabiju," popsala střelkyně sedmi gólů svoje rozpoložení. Vztek si vybila hned v úvodu, kdy dvakrát skórovala. "Což mě nakoplo. Ve druhém poločase už to bylo s mým výkonem horší," dodala pravá spojka.

V 38. minutě při pokusu probít se tvrdou srbskou obranou dostala od soupeřky tvrdý úder kolenem do stehna a zůstala chvíli v bolestech ležet na palubovce. Po ošetření a kratším odpočinku se ještě vrátila do hry, ale už jí chyběla agresivita z prvního poločasu.

"Pořád jsme měly soupeřky na dosah. Stále jsem si říkala, že je zápas hratelný. Srbky žádný extra výkon nepředváděly. Hrály si to svoje, co jsme xkrát viděly na videu. Bohužel jsme nebyly v obraně důrazné a nepomohly brankářkám," označily Hrbková příčiny porážky.

Klíč k výsledku viděla ve druhém poločase. "Srbky na nás vletěly. To jsme měly naopak udělat my a dostat je pod tlak. Možná hrálo roli i to, že jsme se nedostaly do vedení," řekla Hrbková.

Srbky se dostaly do herní pohody a hlídaly si náskok. "Naopak my jsme je musely stíhat. Ke konci, když už jsme prohrávaly o pět branek, nebylo mnoho času. Možná jsme hrály v nějaké křeči. Nevím, jak to vysvětlit," konstatovala Hrbková.

Cestu k úspěchu v nedělní odvetě vidí ve zlepšení obrany a zvýšení herní agresivity. "Máme kvalifikaci ve svých rukou. Kdybychom dnes získaly dva body, tak jsme si situaci ulehčily a mohly hrát více v klidu," posteskla si Hrbková

Přiznala, že jí velmi pomohl nedávný přestup z maďarského Siófoku do Göpingenu. "Jsem neskutečně ráda, že jsem udělala toto rozhodnutí. Vzpomněla jsem si tři dny před koncem termínu. Celý leden jsem se v Siófoku trápila, nehrála jsem. Bylo to pro mě těžké rozhodnutí, ale považuji je za nejlepší v mé kariéře," vrátila se Hrbková k nedávnému návratu do Německa, kde má uzavřenou smlouvu i na příští sezonu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

7°C

Dnes je pátek 24. února 2017

Očekáváme v 13:00 7°C

Celá předpověď