Hayward zařídil Utahu s koncem prodloužení sedmou výhru v řadě

foto Basketbalisté Utah Jazz Gordon Hayward (20) , Rodney Hood (5), Trey Lyles (41) a Chris Johnson (vzadu).

New York - Basketbalisté Utahu zvítězili v NBA po šesti letech na hřišti Dallasu, výhru 121:119 jim zařídil přesnou trefou v poslední vteřině prodloužení Gordon Hayward. Pro Jazzmany to bylo sedmé vítězství za sebou.

Utah se naposledy radoval z úspěchu v Dallasu 9. ledna 2010. Od té doby na palubovce Mavericks desetkrát prohráli. I tentokrát to měli nahnuté, doháněli až patnáctibodové manko. Ztráceli i v koncovce normální hrací době, ale 1,9 sekundy před koncem je trojkou zachránil Rodney Hood. V prodloužení od stavu 119:119 nepadl více než minutu a půl ani koš. Hosté si čtyři sekundy před koncem vzali oddechový čas, dostali míč na Gordona Haywarda a ten se po odskoku trefil zároveň se závěrečným klaksonem.

"Měli jsme několik dobrých příležitostí, ale netrefili jsme se. Tahle liga je o tom, že se buď trefíte, nebo ne," řekl trenér Mavericks Rick Carlisle. Jeho tým vedl s 24 body Chandler Parsons.

Nejlepší mužstvo soutěže Golden State přehrálo Houston 123:110 a připsalo si 42. domácí vítězství v řadě. Stephen Curry k výhře obhájců titulu přispěl 35 body a devíti asistencemi. Rockets v utkání dohnali dvoucifernou ztrátu, ale nechali si utéct začátek poslední čtvrtiny. James Harden za poražené nastřílel 37 bodů.

New York Knicks v prvním utkání po odvolání trenéra Dereka Fishera podlehli Washingtonu 108:111. Wizards vedli v první čtvrtině už o 16 bodů, domácí dokázali po třech čtvrtinách vyrovnat, ale závěr patřil Washingtonu. Vítěze vedl John Wall, který nasbíral 28 bodů a 17 asistencí, Bradley Beal přidal 26 bodů. Knicks nestačilo 33 bodů a 12 doskoků Carmela Anthonyho.

Osmou výhru z posledních deseti utkání si připsali hráči San Antonia, kteří zvítězili v Miami 120:101. Spurs vedl s 28 body LaMarcus Aldridge, Kawhi Leonard přidal 23 bodů. San Antonio je s bilancí 44 vítězství a osm porážek v lize druhé za Golden State.

Výsledky NBA:

Dallas - Utah 119:121 po prodl., Golden State - Houston 123:110, Miami - San Antonio 101:119, Milwaukee - Boston 112:111, New York - Washington 108:111.

4.Denver53213239,6
5.Minnesota53163730,2