Hanušovou mrzí vyřazení z ME hlavně kvůli fantastickým fanouškům

foto Utkání skupiny A mistrovství Evropy basketbalistek ČR - Maďarsko, 17. června v Hradci Králové. Fanoušci ČR.

Hradec Králové - Čtyři tisíce fanoušků hnaly české basketbalistky na domácím mistrovství Evropy, dělaly mexické vlny, ale ani to nepomohlo. Po dvou porážkách s Ukrajinou a Maďarskem reprezentantky vědí, že pro ně šampionát končí už po základní skupině. Fandům se tak chtějí odvděčit alespoň dobrým výkonem v pondělním utkání proti Španělsku.

"Jsem ráda, že jsem dostala příležitost zahrát si na domácím šampionátu, jsem za to vděčná a budu na to vzpomínat, protože diváci byli perfektní," uvedla Hanušová. "Povzbuzovali nás, i když jsme prohrávaly o dvacet s Ukrajinou. Chtěly jsme se jim odvděčit alespoň jedním vítězstvím. Ale porazit teď Španělky, to by se nám muselo hodně dařit a jim nedařit," připouští před duelem s favoritem turnaje.

Zatímco proti Ukrajině český tým neustál tlak psychicky a trvalo poločas, než se rozehrál, proti Maďarsku hrál celý zápas se soupeřem vyrovnaně, ale nepřetlačil ho.

"Zlomilo se to ve třetí čtvrtině, kdy to z plus čtyři bylo najednou mínus pět a my jsme si nedokázaly už vytvářet tak snadné pozice a proměňovat je jako po celou dobu hry. Pak jsme zkusily zónu, abychom změnily rytmus hry a řekla bych, že to na ně chvíli fungovalo. Byly trochu vyšokované, nevěděly, co na to hrát, ale pak se to zase zlomilo nějakou jednou pitomou trojkou a Maďarky už zase měly hlavy vzhůru a byly sebevědomější a pohlídaly si to až do konce," hodnotila Hanušová.

Sama se hodně snažila prohru odvrátit a se 17 body a osmi doskoky byla nejlepší českou hráčkou. "Cítila jsem se dobře. Padly mi tam na začátku první čtyři střely, to byly haluze jak prase, z otočky, ale měla jsem menší pivotku, takže jsem si na ni věřila. Normálně pod košem moc nehraju jeden na jednoho, ale na ni jsem si věřila," popisovala.

Ani ona ani další spoluhráčky z euroligového klubu USK Praha Kia Vaughnová a Kateřina Elhotová však na odvrácení porážky nestačily. "Mrzí to hodně. Daly jsme do přípravy maximum, makaly jsme. Ta kondiční soustředění nebyla žádná sranda a doufaly jsme, že se to odvděčí. Fyzicky jsme na tom byly dobře, ale herně nám do toho něco chybělo," připustila.

"Je to zklamání, které se dá přirovnat asi k letošnímu Final Four Euroligy, kdy jsme vedly proti Kursku a pak ten zápas prohrály. Bylo to podobné, průběh hry jako teď s Maďarskem," vzpomínala pivotka USK.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

21°C

Dnes je úterý 24. dubna 2018

Očekáváme v 7:00 14°C

Celá předpověď