Fotbalovou jednadvacítku na ME čekají Německo, Itálie a Dánsko

foto Ilustrační foto - Mistrovství Evropy ve fotbalu hráčů do 21 let - skupina A: ČR - Německo, 23. června v Praze. Zleva Jakub Brabec z Česka a Kevin Volland z Německa.

Praha - Česká fotbalová reprezentace do 21 let se příští rok na mistrovství Evropy v Polsku v základní skupině utká s Itálií a stejně jako před dvěma lety s Německem a Dánskem. Zápasy skupiny C se budou hrát v Krakově a Tychách. Rozhodl o tom dnešní los v Krakově, kterého se zúčastnilo vedení týmu v čele s trenérem Vítězslavem Lavičkou.

"Na této úrovni je těžké si vybírat. Bereme to tak, jak nám to bylo z osudí nalosováno," řekl ČTK Lavička. "Jako pozitivní beru to, že jsme byli nalosováni do skupiny C, což je dobrý signál pro fanoušky, protože se bude hrát nejblíž českým hranicím," přidal.

Ve skupině A narazí Slovensko s českým trenérem Pavlem Hapalem na Polsko, Anglii a obhájce titulu ze Švédska. V "béčku" se potkají Portugalsko, Srbsko, Španělsko a nováček Makedonie. Šampionát se bude hrát od 16. do 30. června, do semifinále postoupí vítězové skupin a nejlepší tým z druhých míst.

Češi do turnaje vstoupí 18. června zápasem s Německem, jež v kvalifikaci neztratilo ani bod. Podobně na tom byli majitelé rekordních pěti titulů z mistrovství Evropy do 21 let Italové a Dánové, kteří při cestě do Polska shodně neprohráli. "Zaujalo mě, že máme dva týmy, se kterými jsme se potkali na minulém Euru," připomněl Lavička remízu 1:1 s Německem a prohru 1:2 s Dánskem.

Do větší charakteristiky soupeřů se však bezprostředně po losu nechtěl pouštět. "Německo projelo kvalifikaci bez ztráty bodu, Dánsko vyhrálo skupinu stejně jako Itálie, takže kvalita tam je. Jsme si vědomi, že jsme ve velmi těžké skupině," prohlásil Lavička.

Vedení české výpravy také v Krakově začalo jednat o možných soupeřích pro dva přípravné zápasy naplánované na březen. "Už jsme se se zástupci několika zemí potkali, ale nechci zatím říkat konkrétní jména. Každopádně je naší prioritou sehnat dva soupeře, kteří budou v Polsku startovat, ale ne v naší skupině," řekl Lavička.

Česká jednadvacítka se na Euru představí posedmé. Největším úspěchem je zisk titulu z roku 2002, o dva roky dřív došla ve finále. V roce 1996 vypadla ve čtvrtfinále a v roce 2007 neprošla ze skupiny. Před pěti lety obsadila čtvrtou příčku a na posledním šampionátu v roce 2015 skončila v domácím prostředí ve skupině.

Los mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Polsku (16. až 30. června):

Skupina A (Kielce, Lublin): Polsko, Švédsko, Slovensko, Anglie.

Skupina B (Gdyně, Bydhošť): Portugalsko, Srbsko, Makedonie, Španělsko.

Skupina C (Krakov, Tychy): Německo, ČR, Itálie, Dánsko.

Program:

16. června: Polsko - Slovensko, Švédsko - Anglie,

17. června: Portugalsko - Srbsko, Španělsko - Makedonie,

18. června: Německo - ČR, Dánsko - Itálie,

19. června: Polsko - Švédsko, Slovensko - Anglie,

20. června: Portugalsko - Španělsko, Srbsko - Makedonie,

21. června: Německo - Dánsko, ČR - Itálie,

22. června: Anglie - Polsko, Slovensko - Švédsko,

23. června: Makedonie - Portugalsko, Srbsko - Španělsko,

24. června: Itálie - Německo, ČR - Dánsko.

27. června: semifinále,

30. června: finále.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

15°C

Dnes je pátek 24. listopadu 2017

Očekáváme v 11:00 12°C

Celá předpověď