Fotbalisty Slavie před derby na Spartě trápí chřipka

foto Trenér fotbalistů Slavie Praha Dušan Uhrin vystoupil 16. března v Praze na tiskové konferenci před derby se Spartou.

Praha - Fotbalisté Slavie už měsíc bojují s virózami. Kabinou pražského celku prošly podle trenéra Dušana Uhrina mladšího tři typy chřipky a nemocní byli prakticky všichni. Kouč věří, že mužstvo bude do nedělního ligového derby na Spartě v pořádku, i když start některých opor je stále nejistý.

"Máme určité problémy už měsíc, prostě se nám tam objevují nějaké bacily, které nemůžeme vyhnat. Měli jsme obrovské problémy, pevně věřím, že už to před Spartou nebude, ale nechci předbíhat. Ani jsem to nechtěl říkat na veřejnosti, ale bohužel je to takového rázu, že jsem se dneska odhodlal, že to řeknu," řekl Uhrin novinářům.

O žádosti na odložení zápasů slávisté neuvažovali i vzhledem k tomu, že v kabině řádí více typů nemocí. "Motají se nám tu asi tři různé druhy chřipky. Tři dny to má někdo, pak to chytne za tři někdo další a ten druhý se uzdraví. To je ten problém, že nedotrénovávají hráči, kteří jsou nemocní," řekl slávistický kouč.

"Není to příjemné, hodně kluků je nachlazených a smrká. Ale bereme vitamíny, to nám hodně pomůže. Dáváme se dohromady, takže věřím, že do derby budeme naprosto fit. Mě to naštěstí míjí, snažím se léčit i doma a hodně piju čaj," uvedl záložník Tomáš Souček.

Uhrin zatím neví, kdo bude na derby k dispozici. "Někteří napůl trénují a napůl chodí k doktorovi. Netrénují nám ještě dva lidé. Zmrhal trénoval dneska poprvé, takže nevíme. Kenija a Mihalík taky ještě nevím, jestli budou. To samé Souček," uvedl Uhrin.

"Bořil trénuje celý týden, ale je taky po chřipce, Mikula to samé. Bořila navíc z toho bolela záda a do zad se to vrazilo i Delimu. Ale ten trénoval celou dobu. Jirka Bílek měl zase deset dní angínu, ale trénuje už deset dní naplno," vyjmenoval Uhrin. Problémy měl i Hušbauer, který kvůli nemoci musel střídat v posledním utkání se Zlínem.

Pražané se snažili řádění chřipky v kabině zamezit. "Nevím, kdo to přinesl do kabiny. Snažíme se, aby nebyli u sebe, když to někdo chytí, ale bohužel se nám to nepodařilo. Všichni, kdo tam jsme, jsme byli nemocní. Měli jsme problémy, ale se Spartou se popereme. Nebudeme se na to vymlouvat. I kdyby hráči byli napůl mrtví, musí odevzdat maximum," dodal Uhrin.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

7°C

Dnes je pátek 24. února 2017

Očekáváme v 4:00 7°C

Celá předpověď