Fotbalisté Arsenalu remizovali s Liverpoolem, Čech 200. nulu nemá

foto Brankář Arsenalu Petr Čech zasahuje v utkání anglické ligy s Liverpoolem.

Londýn - Fotbalisté Arsenalu remizovali v předehrávce 19. kola anglické ligy s Liverpoolem 3:3 a v tabulce za ním zůstali o bod pátí. Brankář Petr Čech si musí na rekordní 200. čisté konto v Premier League minimálně týden počkat. Liverpool po půli vedl 1:0, v atraktivním druhém poločase vidělo téměř 60 tisíc diváků na Emirates Stadium dalších pět gólů.

Už po necelé čtvrthodině přišel Liverpool o zraněného kapitána Jordana Hendersona, přesto se hosté o několik minut později ujali vedení díky Philippu Coutinhovi. Proti jeho hlavičce byl Čech bezmocný. Těsně před přestávkou vytáhl povedený zákrok proti nejlepšímu střelci soutěže Muhammadu Salahovi, v 52. minutě už ale tečovaná střela téhož hráče skončila za jeho zády. Pro Salaha to byl 15. gól v sezoně.

Arsenal ale vzápětí předvedl málo vídaný obrat, když se v rozmezí pěti minut postupně trefili Alexis Sánchez, Granit Xhaka a Mesut Özil. Svěřenci trenéra Arsénea Wengera však vedení neudrželi, v 72. minutě rozhodl o dělbě bodů střelou z hranice vápna Roberto Firmino.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo:

Arsenal - Liverpool 3:3 (53. Sánchez, 56. Xhaka, 58. Özil - 26. Philippe Coutinho, 52. Salah, 71. Roberto Firmino).

1. Manchester City 18 17 1 0 56:12 52
2. Manchester United 18 13 2 3 39:12 41
3. Chelsea 18 12 2 4 32:14 38
4. Liverpool 19 9 8 2 41:23 35
5. Arsenal 19 10 4 5 34:23 34
6. Burnley 18 9 5 4 16:12 32
7. Tottenham 18 9 4 5 31:18 31
8. Leicester 18 7 5 6 27:26 26