Fotbalista Procházka definitivně přestoupil do Osmanlisporu

foto Ilustrační foto - Setkání s hráči fotbalové reprezentace 12. listopadu v Praze před zápasem kvalifikace mistrovství Evropy s Islandem. Václav Procházka.

Antalya (Turecko) - Fotbalový reprezentant Václav Procházka se stal definitivně hráčem Osmanlisporu, kam přestoupil z Plzně. Dnes v aktuálně dvanáctém celku turecké ligy prošel zdravotní prohlídkou a podepsal smlouvu na dva a půl roku s opcí na další rok. ČTK to potvrdil hráčův manažer Pavel Zíka.

Jednatřicetiletý stoper po čtyřech letech opouští Plzeň, která mu už minulý týden dala svolení, aby se v neděli připojil k Osmanlisporu na soustředění v Antalyi a jednal o přestupu. Dnes byl přestup dotažen.

"Vašek právě podepsal smlouvu s Osmanlisporem na 2,5 roku s opcí na prodloužení ještě o rok. Na zádech bude nosit své číslo 21, které měl v Plzni," napsal Zíka v SMS zprávě.

O plzeňského odchovance Procházku měl v létě zájem jiný turecký celek Antalyaspor. Tehdy však námluvy ztroskotaly na tom, že z Viktorie odešel Roman Hubník a Plzeň potřebovala Procházku udržet. Nyní se však Hubník vrací, a tak český mistr umožnil Procházkovi vyrazit na první zahraniční angažmá.

"Přestup do zahraničí beru jako určitou formu odměny za skvělé výkony, které v Plzni Vašek během svého angažmá odváděl. Je plzeňským odchovancem a hráčem, kterého k Viktorii pojí pevné pouto. Jsem velmi rád, že se naše cesty rozcházejí za vzájemného respektu," řekl generální manažer Plzně Adolf Šádek.

"Nabídky na přestup Václava Procházky jsme registrovali dlouhodobě, nicméně po dohodě s hráčem jsme je vytrvale odmítali. Současná nabídka však splnila představy Viktorie i samotného hráče, Osmanlispor měl o Vaška eminentní zájem a našli jsme společnou řeč," dodal Šádek.

Kromě Plzně zatím konstruktivní stoper hostoval ve Slovácku a v letech 2008 až 2012 oblékal dres Mladé Boleslavi. Z ní se před čtyřmi roky vrátil do Štruncových sadů, kde se vypracoval mezi klíčové postavy a na podzim byl dokonce kapitánem týmu, kterému pomohl ke dvěma ligovým titulům. Celkem v české lize odehrál 301 zápasů a vstřelil 20 branek.

"Mám smíšené pocity, protože jsem v Plzni prožil krásná léta. Jsem vděčný za to, že jsem mohl po angažmá v Boleslavi jít zpátky domů. V posledních čtyřech sezonách to bylo něco neuvěřitelného. Teď se ale přede mnou objevila nová příležitost, nová výzva a já se rozhodl ji vyslyšet," řekl Procházka pro klubový web Plzně.

"V Plzni je skvělá parta a bude mi to tu hodně chybět. S klukama budu v kontaktu a budu držet palce. Chtěl bych poděkovat všem v klubu. Nejen trenérům, vedení, fanouškům, ale i lidem, kteří nejsou pro fanoušky vidět. Je to jedna velká rodina a neodchází se mi snadno. Odnáším si zážitky, na které nikdy nezapomenu," dodal Procházka.

Osmanlispor byl dříve známý jako Ankaraspor. V roce 2009 byl administrativně přeřazen do druhé ligy, před touto sezonou se však vrátil do nejvyšší soutěže a po podzimu má našlápnuto k záchraně. Na sestupové příčky má náskok šesti bodů. V minulosti v klubu působili jiní čeští hráči Erich Brabec, Adam Petrouš a Jan Rajnoch.

"Před několika lety se museli přejmenovat a postupně se vraceli do ligy. To se jim povedlo a teď se budou chtít na dlouho v lize usadit. Na Ankaru jsem slyšel jen pozitivní ohlasy, i první dojmy jsou skvělé. Věřím, že budu spokojen nejen s fotbalem, ale také v rovině osobního života," uvedl Procházka.

"Bude to ze začátku hodně těžké, čeká mě jiná kultura, musím se naučit jazyk, zařizovat bydlení a podobně. Nicméně bude to v každém případě zajímavá životní zkušenost a věřím, že mě posune opět dál," dodal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

6°C

Dnes je neděle 23. října 2016

Očekáváme v 13:00 5°C

Celá předpověď