Florbalisté Vítkovic získali podruhé v historii domácí pohár

foto Pohár České pojišťovny ve florbalu - finále, muži: Mladá Boleslav - Vítkovice, 19. ledna v Plzni. Radost Vítkovic z výhry.

Plzeň - Florbalisté Vítkovic podruhé v historii vyhráli domácí pohár. Ve finále v Plzni porazili Mladou Boleslav 3:2, přestože prohrávali v 53. minutě 0:2. Pak ale během 45 sekund díky dvěma trefám Marka Matejčíka a jednomu gólu Lukáše Hájka sebrali soupeři třetí triumf v Poháru České pojišťovny za sebou. Vítkovice, které navázaly na pohárové vítězství z roku 2011, získaly prémii 100 tisíc korun. Poražený finalista dostane 30 tisíc korun.

V defenzivně laděném utkání sice prolomil bezbrankové skóre v šesté minutě střelou z otočky Pavel Bouška, ale další branku 920 diváků v hale Lokomotivy v Plzni až do 52. minuty nevidělo.

Šanci na vyrovnání měl Nehera, ale Rytych zasáhl. Na druhé straně nepřekonali Součka Curney ani Fojta. V druhém dějství nepřinesla branku ani přesilovka Mladé Boleslavi při Rýparově vyloučení. Středočeši svůj tlak v přesilovce nezužitkovali. Ve 29. minutě nepřekonal na druhé straně Rytycha Delong.

Ve třetí třetině nejdříve trefil Novák tyč, neuspěl v šanci Curney, ale v 52. minutě už zvýšil Jelínek za přispění teče vítkovického Jastřembského. Při Kološově vyloučení ale poprvé inkasoval také Rytych, jehož překonal kapitán Matejčík.

Za 23 sekund se trefil Hájek a za dalších 22 sekund Matejčík dorážkou ze vzduchu dovršil obrat. Mladoboleslavští marně reklamovali hru vysokou holí. Ostravané už těsný náskok udrželi a mohli slavit.

Finále Poháru České pojišťovny florbalistů v Plzni:

Mladá Boleslav - 1. SC Vítkovice 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)

Branky: 6. P. Bouška, 52. Jelínek - 53. a 54. Matejčík, 54. Hájek. Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 920.