Fanoušci by mohli na MS v Kataru bydlet jako beduíni

foto Ilustrační foto - Do začátku fotbalového mistrovství světa v Kataru v roce 2022 zbývá sedm let a bohatý emirát v oblasti Perského zálivu už začal s výstavbou či rekonstrukcí stadionů. Práce zatím probíhají na pěti arénách a jako první by měl být příští rok na šampionát připravený stadion Chalífa International Stadium (na snímku z 20. ledna), který projde rekonstrukcí a rozšířením. Stadion je součástí sportovního komplexu Aspire Zone, který zahrnuje několik stadionů, mnoho tréninkových hřišť či sportovní kliniku se specializací na ortopedii.

Dauhá - Potíže s nedostatečnými ubytovacími kapacitami možná pořadatelé fotbalového mistrovství světa v roce 2022 vyřeší tím, že fanouškům nabídkou nocleh s nádechem dobrodružství a romantiky. Podle agentury Reuters uvažují Katařané o tom, že chybějící tisíce hotelových pokojů nahradí tábory s tradičními beduínskými stany.

"Ústředním tématem tohoto světového šampionátu je předvést pohostinnost a přátelství Blízkého východu. Proto se aktivně zaobíráme představou, že by fanoušci spali pod širým nebem," řekl agentuře Reuters mluvčí organizačního výboru.

Na závěrečném turnaji se očekává účast zhruba půl milionu fanoušků. Zatímco při své úspěšné kandidatuře v roce 2010 Katar sliboval vybudovat přes 55 tisíc hotelových pokojů, letos v lednu hostitelé turnaje uvedli, že bude hotovo 46 tisíc pokojů. FIFA jich přitom požadovala 66 tisíc.

Podle Reuters by navíc kempování v poušti mohlo fanoušky zabavit a rozptýlit tak obavy, že mezi zápasy nebudou mít v Kataru co dělat.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

7°C

Dnes je pátek 24. února 2017

Očekáváme v 1:00 -1°C

Celá předpověď