Everton získal kapitána fotbalistů Ajaxu Klaassena

foto Odveta semifinále fotbalové Evropské ligy Olympique Lyon - Ajax Amsterodam, zleva Davy Klaassen z Ajaxu a Mouctar Diakhaby z Lyonu.

Liverpool - Everton získal za 27 milionů eur (709 milionů korun) kapitána fotbalistů Ajaxu Amsterodam Davyho Klaassena. Čtyřiadvacetiletý nizozemský reprezentant podepsal v klubu, který trénuje jeho krajan Ronald Koeman, pětiletý kontrakt.

Ofenzivní záložník Klaassen byl v uplynulé sezoně klíčovým hráčem Ajaxu, jenž došel do finále Evropské ligy. Pro odchod do Premier League se rozhodl před několika týdny po rozhovoru s Koemanem.

"Je to čestný muž. Mluvili jsme o klubu, o tom, jak chce hrát, a měl jsem z toho dobrý pocit. Je těžké opustit Ajax, ale myslím, že je to pro mě dobrý krok," uvedl Klaassen na webu Evertonu.

Liverpoolský klub také ve čtvrtek získal talentovaného Jordana Pickforda ze Sunderlandu, z nějž udělal nejdražšího britského brankáře v historii. Zaplatil za něj 25 milionů liber, přičemž částka se může vyšplhat až na 30 milionů (asi 891 milionů korun).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

21°C

Dnes je úterý 24. dubna 2018

Očekáváme v 7:00 14°C

Celá předpověď