Dybala v nastavení rozhodl o výhře Juventusu na hřišti Lazia

foto Stephan Lichtsteiner z Juventusu mezi dvěma hráči Lazia.

Řím - Argentinský útočník Paulo Dybala rozhodl ve třetí minutě nastavení o výhře fotbalistů Juventusu Turín 1:0 v italské lize na hřišti třetího Lazia Řím. Na vedoucí Neapol tak "Stará dáma" po desátém vítězství v řadě ztrácí jeden bod, lídra tabulky však čeká večerní duel s AS Řím.

Utkání Lazia s Juventusem bylo poměrně skoupé na větší příležitosti. Za hosty neuspěl v prvním poločase Mandžukič ani Khedira, na druhé straně hlavičkoval jen doprostřed branky Milinkovič-Savič a nenadělal gólmanu Buffonovi problémy. Uznán nebyl ani vlastní gól domácího Lukakua, kterému předcházel faul.

Zlomový okamžik nastal až v samém závěru. Po Ruganiho přihrávce udržel i přes nátlak míč Dybala a vleže překonal gólmana Strakoshu. Argentinec zaznamenal první ligovou trefu od 30. prosince, celkově pak 15. v sezoně.

Spal Ferrara poprvé v sezoně vyhrál dva zápasy po sobě. Po vítězství 3:2 na hřišti Crotone v minulém kole dnes porazil 1:0 Boloňu, za kterou nenastoupil Ladislav Krejčí.

Italská fotbalová liga - 27. kolo:

Spal Ferrara - Boloňa 1:0 (48. Grassi), Lazio Řím - Juventus Turín 0:1 (90.+3 Dybala),

20:45 Neapol - AS Řím.

1. Neapol 26 22 3 1 60:15 69
2. Juventus Turín 26 22 2 2 63:15 68
3. Lazio Řím 27 16 4 7 64:34 52
4. Inter Milán 26 14 9 3 42:21 51
5. AS Řím 26 15 5 6 40:21 50
6. Sampdoria Janov 26 13 5 8 46:34 44
7. AC Milán 26 13 5 8 37:30 44