Doktor byl na poslední inspekci v Riu, je nadšený z vesnice

foto Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor vystoupil 4. srpna v Praze na tiskové konferenci Českého olympijského výboru rok a den před olympijskými hrami v Riu de Janeiro.

Praha - Třetí a poslední inspekční cestu do dějiště olympijských her v Riu de Janeiro má za sebou sportovní ředitel Českého olympijského výboru a šéf olympijské mise Martin Doktor. Více než čtyři měsíce před začátkem her si je jistý, že v Brazílii bude pro sportovce vše připraveno. Spokojený se zejména s tím, kde budou čeští reprezentanti v olympijské vesnici bydlet.

"Jako obyčejně máme nejlepší místo ve vesnici ze všech," pochvaloval si Doktor na neformálním setkání s novináři. Sportovci se podle něj vždy zajímají o to, jak daleko to budou mít do jídelny a na stanoviště autobusů, ze kterého budou cestovat na sportoviště. "Do jídelny to mají asi 30 kroků. Východ z našeho baráku je přímo proti jídelně. A na místo, odkud budou odjíždět autobusy, koukáme přímo z oken," řekl Doktor.

Výhodou je i fakt, že čeští sportovci budou ubytováni zhruba uprostřed vesnice. "Do nejvzdálenějších koutů je to 400 metrů. Kdybychom byli na konci, tak to může být 900 a to je docela dost," podotkl Doktor, jemuž se olympijská vesnice líbí.

Po hrách bude sloužit k běžnému bydlení. "Je to pěkné místo, jedno z nejhezčích, co jsem na cestách viděl. Už když jsem tam byl poprvé, tak jsem o ni neměl strach. Je to v podstatě developerský projekt, byty už jsou z větší části prodané," uvedl dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice.

Česká výprava kontrolovala i připravenost sportovišť a podle Doktora organizátoři vše stihnou. "Měl jsem z toho docela dobrý pocit. Už jsem zvyklý na inspekce, které jsou relativně krátkou dobu před zahájením soutěží a už vím, že od toho nikdy nemůžu čekat, že všechno bude připravené. Práce je ještě fůra, ale na druhou stranu, myslím, že základní věci hotové jsou," řekl Doktor.

Jedním z problematických míst podle všeho bude laguna Rodriga de Freitase, kde budou závodit veslaři a rychlostní kanoisté. Sportovci, kteří už na něm startovali, si stěžovali na znečištěnou vodu. "Je to jezero uprostřed města, kde nefunguje kanalizace, takže si umíte představit, jak to tam vypadá. Na druhou stranu mají plán na to, jak to před olympiádou dát do pořádku," uvedl Doktor. Tlakové propusti kanalizace budou při hrách úplně uzavřené, organizátorům by mělo nahrát i počasí, neboť v srpnu bude období sucha.

Olympijský kanál pro vodní slalom v Riu de Janeiro.

Jedním z velkých problémů Brazílie posledních měsíců je virus zika, který přenášejí komáři. "Obecně nás informovali. Mám ale pocit, že v Brazílii to nikdo moc neřeší. My to tady řešíme daleko více. Já jsem byl od komárů pokousaný pěkně, tak uvidím. Zatím nic," pousmál se Doktor.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

7°C

Dnes je úterý 28. února 2017

Očekáváme v 13:00 7°C

Celá předpověď