Do sporu kvůli sesuvu na D8 vstoupil bývalý majitel blízkého lomu

foto Zavalená rozestavěná dálnice D8 u Litochovic na Litoměřicku na snímku z 12. června. Hlína a kamení dálnici zazavalily v červnu 2013. Premiér Bohuslav Sobotka, ministr dopravy Dan Ťok a generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa navštíví 13. června místo sesuvu, diskutovat budou o dalším postupu při sanaci svahu a termínu obnovení výstavby silnice.

Praha - Do soudního sporu státu s lomem Dobkovičky na Litoměřicku o škodu po sesuvu na dálnici D8 vstoupil bývalý majitel lomu Josef Kačírek. Uvedl to dnes server Lidovky.cz. Kačírek s žádostí o připojení k řízení u Obvodního soudu pro Prahu 5, kde se měl spor začít tento týden projednávat, neuspěl. Podal ale poté ještě stížnost k Městskému soudu v Praze. Dokud nebude stížnost vyřízena, projednávání sporu nezačne.

Sesuv v červnu 2013 zavalil rozestavěný úsek D8 v délce asi 200 metrů a poškodil i nedalekou železniční trať. Stát vychází z posudku, který za viníka sesuvu označil blízký kamenolom. Škodu odhadlo ministerstvo dopravy na miliardu korun. Majitel lomu, firma Kámen Zbraslav, podíl na sesuvu popírá. Bývalý majitel lomu Kačírek tvrdí, že i jeho pozemek byl sesuvem dotčen, řekl serveru mluvčí obvodního soudu Vladimír Lajsek.

Kačírek se podle mluvčího nechce připojit k řízení kvůli náhradě škody. "V případě, že bude zjištěno, že za sesuv je odpovědný žalovaný (Kámen Zbraslav), hodlal vedlejší účastník požadovat, aby se žalovaný zdržel všeho, co by mohlo způsobit další sesuv," uvedl Lajsek.

Podle serveru by tak Kačírek mohl v případě úspěchu dosáhnout zastavení těžby. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) již v lednu uvedl, že chce, aby stát do podzimu, kdy vyprší vládě mandát, kamenolom Dobkovičky odkoupil a uzavřel.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

4°C

Dnes je čtvrtek 18. ledna 2018

Očekáváme v 17:00 7°C

Celá předpověď