Darida zůstává nohama na zemi, na Real by si ale troufl

foto Zleva Vladimír Darida a Lukáš Mareček se zdraví v pražském hotelu NH Hotel, kde se 21. března sešli čeští fotbaloví reprezentanti před přípravným zápasem se Skotskem.

Praha - Velký ohlas vzbudila před devíti dny informace, že český fotbalista Vladimír Darida údajně figuruje na seznamu možných posil Realu Madrid. Záložník Herthy Berlín zůstává nohama na zemi, ale kdyby od hvězdného klubu opravdu dostal nabídku, troufl by si a hned by na ni kývl.

"V den, kdy se to objevilo v médiích, se mi nezastavil telefon. Ale jsem nohama na zemi, žiju fotbalem v Berlíně. Máme před sebou ještě sedm zápasů v bundeslize, které chceme zvládnout, a pak je mistrovství Evropy," řekl Darida novinářům.

Informace o údajném zájmu Realu vzbudily ohlas i mezi spoluhráči. "Jak v šatně v Německu, tak tady v reprezentaci mi kluci gratulovali a vtipkovali. To je asi normální," prohlásil Darida.

Zůstává v klidu a užívá si povedené angažmá v Hertě Berlín, s níž v bundeslize útočí na Ligu mistrů. "Nelámu si hlavu s tím, že jsem zaslechl, že mě sledují z Realu. Je to pro mě motivace do dalších zápasů, ale líbí se mi v Německu, sedí mi to tam. O dalším opravdu nepřemýšlím," uvedl Darida.

"Říkám si, že skauti Realu si vytypují víc hráčů na jednu pozici, z nich si pak jednoho vyberou. Jsem hodně v klidu," dodal s úsměvem. Na případné angažmá v Realu by si ale věřil a troufl. "Kdyby přišla nabídka, hned bych řekl, že tam chci jít. Hned bych tam jel," doplnil Darida.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

7°C

Dnes je pondělí 20. února 2017

Očekáváme v 7:00 2°C

Celá předpověď