U Litovle sjel autobus do příkopu, dva autobusy MHD se srazily v Plzni

foto U Litovle na Olomoucku havaroval 19. června autobus, podle informací ČTK sjel z cesty, zavadil o několik stromů a naklonil se nakonec do příkopu. Při nehodě utrpělo zranění 25 lidí, většinou jde o oděrky či odřeniny, část z nich však má i středně těžká poranění.

Olomouc - Celkem 24 lidí se dopoledne zranilo při nehodě autobusu na dálnici D35 u Litovle na Olomoucku. Autobus při kolizi narazil do několika stromů a sjel do příkopu. V autobuse cestovalo 48 lidí. Většina ze zraněných utrpěla oděrky či odřeniny, část z nich však má i středně těžká poranění. Záchranáři je převezli do tří nemocnic, řekl ČTK mluvčí záchranné služby Zdeněk Hošák. Dálnice byla kvůli nehodě zhruba pět hodin uzavřena, zprůjezdnit se ji podařilo před 14:30, uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. V Plzni se srazily dva autobusy městské hromadné dopravy. Lehce zraněno je šest lidi, z toho dvě děti.

Při nehodě autobusu na D35 u Litovle se zranilo 24 lidí

Nehoda se stala po 09:00 na 250. kilometru ve směru z Mohelnice na Olomouc mezi Litovlí a Unčovicemi. Na místě zasahovalo šest posádek záchranné služby i vrtulník. "Z místa bylo nakonec odvezeno do nemocnic 24 lidí. Záchranáři je odváželi na urgentní příjem olomoucké fakultní nemocnice, do Vojenské nemocnice v Olomouci a do šternberské nemocnice," uvedl Hošák. Většina zranění byla podle něj lehká. "Čtyři cestující však utrpěli středně těžká zranění," dodal.

Video: Nehoda autobusu na D35 u Litovle
19.06.2017, 15:04, autor: lpe/xth, zdroj: ČTK/Olomouc

Na urgentním příjmu Fakultní nemocnice Olomouc bylo podle mluvčího nemocnice Egona Havrlanta přijato 12 zraněných. "Tři ženy a jeden muž byli přijati se středně těžkými poraněními, šlo o zlomeniny nohou i rukou, poranění obličejové části hlavy, otřes mozku, poranění krční páteře a zranění v oblasti pánve," řekl ČTK Havrlant. Další cestující byli ošetřeni s lehčími zraněními - šlo o zhmožděniny, tržné rány a otřes mozku. Ve šternberské nemocnici bylo podle mluvčí Radky Miloševské ošetřeno pět lehce zraněných.

Podle mluvčí hasičů Vladimíry Hacsikové na místě hasiči vyprošťovali z autobusu čtyři lidi. V havarovaném autobuse cestovalo dohromady celkem 48 cestujících a dva řidiči. "Na místo jsme přijeli s evakuačním autobusem. Nezraněné cestující jsme převezli k nám na požární stanici, kde počkají do doby příjezdu náhradního autobusu. Na stanici míří také náš psycholog," řekla mluvčí. Doplnila, že nešlo o linkový autobus. Hasiči na místě havarovaný autobus stabilizovali a provedli protipožární opatření, dodala.

Podle krajské policejní mluvčí Urbánkové se okolnosti nehody stále vyšetřují. "Alkohol byl u řidiče na místě vyloučen orientační dechovou zkouškou. Co bylo přesnou příčinou nehody, za jakých okolností k ní došlo, stejně jako to, co nehodě předcházelo a výše vzniklé škody je v šetření policistů," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Uplynulý týden byl zatím nejtragičtější na českých silnicích v letošním roce, při dopravních nehodách zahynuly víc než dvě desítky lidí. Dva autobusy MHD se dnes srazily v Plzni, při této nehodě bylo zraněno šest lidí.

V Plzni se srazily dva autobusy MHD, lehce zraněno je šest lidí

V Plzni dnes narazil autobus MHD do linkového autobusu ČSAD. Zraněno je šest lidi, z toho tři děti. Pět cestujících má lehká poranění, jeden dospělý středně těžké. Všech šest lidí bylo převezeno do plzeňských nemocnic. ČTK to řekli mluvčí krajské záchranné služby Martin Brejcha a mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková.

Havárie se stala v městské části Doubravka, u zastávky v Masarykově ulici, řekla Jakoubková. Podle Brejchy zastavil autobus ČSAD před přechodem a městské vozidlo do něj narazilo.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

26°C

Dnes je neděle 27. května 2018

Očekáváme v 7:00 17°C

Celá předpověď