Chorvatští fotbalisté remizovali v přípravě na Euro s Maďarskem

foto Fotbalový stadion - ilustrační foto.

Budapešť - Chorvatští fotbalisté remizovali v přípravě na mistrovství Evropy, kde budou v základní skupině soupeřem české reprezentace, s Maďarskem 1:1.

Po gólu Maria Mandžukiče z 30. minuty svěřenci Anteho Čačiče v Budapešti dlouho mířili za pátým vítězstvím za sebou. V 79. minutě však na trefu kanonýra Juventusu odpověděl Balázs Dzsudzsák brankou z trestného kopu.

Poláci smetli Finsko 5:0, i když trenér Adam Nawalka nechal opory Roberta Lewandowského a Jakuba Blaszczykowského odpočívat na lavičce a do hry je poslal až v závěru utkání. Po dvou gólech dali Kamil Grosicki a Pawel Wszolek, který se v reprezentaci zapsal mezi střelce poprvé. Polští fotbalisté vyhráli pátý zápas v řadě včetně listopadového vítězství 3:1 nad českými reprezentanty.

Historický okamžik zažila ruská sborná, za kterou poprvé v historii nastoupil rodák z jiné země. Její dres oblékl v utkání s Litvou brazilský rodák Guilherme, který má od loňského podzimu ruský pas. Třicetiletý gólman Lokomotivu Moskva vystřídal v poločase Stanislava Kricjuka a podílel se na vítězství 3:0. Výbornou střeleckou formu v národním týmu potvrdil útočník Krasnodaru Fjodor Smolov, který dal v jedenáctém reprezentačním zápase pátý gól.

Ještě lepší střeleckou bilanci má rakouský útočník Marc Janko, který už v šesté minutě otevřel skóre zápasu s Albánií, v němž domácí tým ve Vídni nakonec zvítězil 2:1. Basilejský kanonýr se v posledních čtyřech utkáních za národní mužstvo trefil pětkrát.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK