Čeští mistři světa létali v bitevním vrtulníku

foto Oštěpařka Barbora Špotáková (vpravo) a kanoista Martin Fuksa se 5. října při pravidelném vojenském výcviku v pražských Kbelích proletěli v bojovém vrtulníku.

Praha - Úřadující mistři světa oštěpařka Barbora Špotáková, kanoista Martin Fuksa a kajakář Josef Dostál se v rámci pravidelného vojenského výcviku proletěli v bitevním vrtulníku. Po půlhodinovém letu v okolí Prahy přiznali, že jim bylo chvílemi těžko.

Oštěpařka Barbora Špotáková se 5. října při pravidelném vojenském výcviku v pražských Kbelích proletěla v bojovém vrtulníku. "Při útoku směrem dolů mi nebylo vůbec do smíchu. Ale nejvíc nevolno se mi udělalo, až když jsem vystoupil na pevnou zem," uvedl Dostál na facebookovém profilu Dukly.

Vrtulník sloužící k ničení tanků a obrněných cílů se sportovními hvězdami létal rychlostí 250 km/h do výšky 700 metrů, při obratech se rychlost pohybovala kolem 100 km/h. "Dělali jsme náklony a různé bojové pozice. Byla to ale dobrá zkušenost a skvělý zážitek," řekl Fuksa.

Špotáková si přála usednout příště do pilotní kabiny. "Tam to musí být určitě lepší než vzadu. Jen ty náklony... Trochu se mi při nich zvedal kufr," řekl dvojnásobná olympijská vítězka a světová rekordmanka.

Od pondělí mají všichni tři společně s dalšími členy Dukly na programu odborný výcvik ve Vyškově.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

32°C

Dnes je pondělí 20. srpna 2018

Očekáváme v 13:00 32°C

Celá předpověď