Česko-slovenský Superpohár by měl odstartovat už letos

foto Ilustrační foto - Fotbalisté Plzně se radují z vítězství v zápase o český fotbalový Superpohár mezi FC Viktoria Plzeň a FC Slovan Liberec 18. července v Plzni.

Praha - Už v tomto roce se by se měl odehrát první ročník Česko-slovenského Superpoháru mezi vítězi českého a slovenského fotbalového poháru. Smlouva je těsně před podpisem s tím, že první zápas by se hrál na hřišti českého účastníka. Na dnešním setkání s novináři to řekl předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta. Oficiálně by měl být nový Superpohár představen v květnu.

"Česko-slovenský Superpohár bychom chtěli odehrát ještě letos. Připravujeme smlouvu se slovenskou stranou. Je to věc, která bude pro fandy zajímavá," prohlásil Pelta. "Byl by to zápas pro vítěze pohárů a první ročník by se hrál na hřišti českého vítěze. Neutrální půda nebude, aby byla zajištěna co největší návštěvnost," dodal.

O opětovném propojení českých a slovenských fotbalových soutěží, které se oddělily s rozpadem federace v roce 1993, se debatuje již dlouho. Konkrétní podobu myšlenka dostala v loňském roce, kdy se hlavním partnerem českého poháru stala společnost MOL, která pod názvem Slovnaft sponzoruje i pohár na Slovensku. A právě tato firma zaštítí i Superpohár. Proto o něj nebudou hrát ligoví mistři obou zemí, ale vítězové pohárů.

Vznik česko-slovenského Superpoháru by znamenal konec českého Superpoháru, o který v posledních šesti letech hráli ligoví šampioni s vítězi poháru. Od vzniku soutěže v roce 2010 si však zápas nezískal výraznou prestiž i proto, že se konal těsně před začátkem nové sezony v době, kdy se hrála předkola evropských pohárů a kluby měly jiné priority. Česko-slovenský Superpohár by se měl hrát na konci sezony.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

12°C

Dnes je čtvrtek 27. října 2016

Očekáváme v 13:00 12°C

Celá předpověď