Česká fotbalová reprezentace se sešla před závěrem kvalifikace MS

foto Útočník české fotbalové reprezentace Václav Kadlec.

Praha - Česká fotbalová reprezentace se dnes sešla v Praze před závěrečnými zápasy kvalifikace mistrovství světa v Ázerbájdžánu a doma se San Marinem. Lehce nachlazený je záložník Jakub Jankto z italského Udine, jeho start v utkáních by ale neměl být ohrožen.

Na srazu nechyběli dodatečně povolaní Václav Kadlec s Janem Sýkorou, kteří nahradili v nominaci Milana Škodu s Theodorem Gebre Selassiem. "Trochu překvapený jsem byl, když mi včera večer volali. Je pravda, že jsem předtím měl zranění a poslední dobou jsem toho moc neodehrál. Poslední zápasy tedy už jo, ale trošku překvapení to bylo," řekl novinářům Sýkora.

Poprvé na sraz reprezentačního A-týmu dorazil jediný nováček v aktuálním výběru trenéra Karla Jarolíma záložník Šimon Falta, který v lize s Olomoucí drží senzační druhé místo.

"Kdyby mi někdo řekl před sezonou, že budu v nominaci, asi bych si ťukal na hlavu. Nikdo nečekal, že by se nám mohlo takhle dařit. Všechno si to sedlo, jsem asi v nejlepší formě, kterou jsem zatím měl. Ač jsem byl minule mezi náhradníky, nějak jsem si nepřipouštěl, že by to mohlo přijít takhle brzo," uvedl Falta a připustil, že byl v úvodu srazu nervózní.

Český tým je ve své kvalifikační skupině až čtvrtý a už nemá šanci postoupit na šampionát, přesto má stále o co hrát. Půjde mu o lepší nasazení do kvalifikace mistrovství Evropy 2020 a do Ligy národů. Tento nový projekt UEFA od příštího roku do velké míry nahradí stávající přípravné zápasy a nabízí dodatečnou šanci kvalifikovat se na Euro.

"Zachraňovat je asi v tuhle chvíli blbé slovo, protože kvalifikace nejde zachránit. Ale hraje se o body, o prestiž a nově i o koeficient do další kvalifikace, a to je pro všechny důležité," řekl brankář Tomáš Koubek.

V podvečer si tým zatrénuje na Strahově a večer ho čeká technicko-taktické příprava. Po úterním dopoledním tréninku odletí odpoledne reprezentace do Baku, kde ji ve čtvrtek čeká souboj s Ázerbájdžánem. Kvalifikaci uzavře v neděli v Plzni proti San Marinu.

"Je to prostě národní tým, každý chce slyšet hymnu. Věřím, že do Plzně přijde, jak je zvykem, plný stadion. Věřím, že si užijeme oba zápasy a že oba vyhrajeme. Myslím, že na to máme," dodal Koubek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

-5°C

Dnes je neděle 25. února 2018

Očekáváme v 23:00 -9°C

Celá předpověď