Češi vyrazili na olympiádu mládeže do Lillehammeru pro medaile

foto Ilustrační foto - Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor vystoupil 4. srpna v Praze na tiskové konferenci Českého olympijského výboru rok a den před olympijskými hrami v Riu de Janeiro.

Praha - Třináct českých chlapců a třicet dívek včetně hokejového týmu se zúčastní druhého ročníku zimních olympijských her mládeže, které se konají od 12. do 21. února v norském Lillehammeru. Na hrách se představí přes 1100 sportovců z celého světa, Česká republika má zastoupení ve dvanácti odvětvích.

"Je to mimořádná událost, kterou Mezinárodní olympijský výbor bere velmi prestižně. Jedeme tam pro medaile," uvedl sportovní ředitel Českého olympijského výboru a šéf výpravy Martin Doktor v tiskové zprávě. "Kromě sportovní stránky je ale velký důraz kladen i na vzdělávání sportovců a setkávání napříč národními týmy. Mladí olympionici absolvují také různé workshopy a teambuildingové akce," doplnil Doktor.

Před čtyřmi lety získala čtyřiadvacetičlenná výprava v Innsbrucku dvě medaile, zlato si přivezl sdruženář Tomáš Portyk a stříbro ve skikrosu přidala Veronika Čamková.

Letos platí za největší naději tým hokejistek. Loňské vítězky neoficiálního mistrovství Evropy v Ženevě hráček do 15 let si dělají zálusk dokonce na vítězství. Adeptem na medaili je krasobruslařský pár Anna Dušková s Martinem Bidařem, překvapit by mohli snowboardcrossaři, biatlonisté či skokani na lyžích.

Nominace:

Běh na lyžích: Adam Matouš, Barbora Havlíčková.

Biatlon: Tereza Vinklárková, Petra Suchá, Vítězslav Hornig, Jakub Štvrtecký.

Curling: Pavel Mareš, Martin Blahovec, Kristina Podrábská, Andrea Krupanská.

Krasobruslení: Anna Dušková, Martin Bidař.

Lední hokej: Kristýna Bláhová, Karolína Juřicová, Adéla Škrdlová, Šárka Krejníková, Alexandra Halounová, Sandra Halounová, Veronika Lorencová, Anna Kotounová, Klára Jandušíková, Nikola Dýcková, Natálie Mlýnková, Martina Exnerová, Barbora Machalová, Karolína Hrdinová, Magdalena Erbenová, Laura Lerchová, Karolína Hornická.

Saně: Michael Lejsek, Michaela Maršíková, Zdeněk Pěkný, Filip Vejdělek.

Severská kombinace: Ondřej Pažout

Sjezdové lyžování: Andrea Arnold, Jan Zabystřan

Skikros: Klára Kašparová.

Skoky na lyžích: František Holík, Zdena Pešatová.

Snowboarding: Matouš Koudelka, Sára Veselková, Daniel Kašpar.

Rychlobruslení: Natálie Kerchbaummayr.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

12°C

Dnes je středa 26. října 2016

Očekáváme v 13:00 12°C

Celá předpověď