Češi ve světě: První góly Hlouška a Ondráška, Čech ztratil

foto Záložník Adam Hloušek.

Praha - Fotbalista Adam Hloušek skóroval poprvé za Legii Varšava a pomohl jí k vítězství 2:0 nad Ruchem Chorzów. Český obránce zpečetil výhru v 49. minutě. Legia vystřídala v čele polské ligy Gliwici pod vedením Radoslava Látala, která prohrála v Gdaňsku 1:3. Piast ve třech zápasech získal jen dva body a přišel o podzimní šestibodový náskok na Legii. Premiérově se trefil i Zdeněk Ondrášek, domácí prohře Wisly Krakov 1:2 s Bielsko-Bialou ale nezabránil.

Arsenal s Petrem Čechem v brance prohrál na hřišti Manchesteru United 2:3 a na vedoucí Leicester nyní ztrácí pět bodů. Českého reprezentačního brankáře dvakrát překonal osmnáctiletý útočník Marcus Rashford.

Cennou remízu 2:2 uhrálo Ascoli ve druhé italské lize v Pescaře. Pomohl jí k tomu i gól Jakuba Jankta, který v 10. minutě otevřel skóre. Ascoli dohrálo zápas bez dvou vyloučených a drží se stále těsně nad pásmem sestupu.

O víkendu začala jarní část dánské ligy a poprvé v ní nastoupil Václav Kadlec. Jeho Midtjylland v sestavě s dalším Čechem Filipem Novákem doma jen remizoval s Aalborgem 1:1 a v tabulce zůstal třetí. Na svého pondělního soupeře ztrácí tři body, ale má o zápas méně. Na vedoucí FC Kodaň mu chybí ještě o další tři body víc.

Jakub Vojta zpečetil svou trefou ze 79. minuty výhru Meuselwitzu 2:0 v Jeně v německé severovýchodní regionální lize. Oberlausitz Neugersdorf doma remizoval 2:2 s Nordhausenem. Oba góly domácích, kterým nestačilo k vítězství ani vedení 2:0, vstřelil Josef Němec.

Anglie

27. kolo:
Manchester United - Arsenal 3:2 (Petr Čech odchytal celý zápas, Tomáš Rosický nehrál)
Stoke - Aston Villa 2:1 (Libor Kozák nehrál)

2. liga:
34. kolo:
Bolton - Burnley 1:2 (Filip Twardzik nehrál)
Brighton - Leeds 4:0 (Jiří Skalák nastoupil v 74. minutě)
Fulham - Middlesbrough 0:2 (Tomáš Kalas nehrál)
Charlton - Reading 3:4 (Matěj Vydra nehrál)
Hull - Sheffield Wednesday 0:0 (Daniel Pudil nehrál)

4. liga:
34. kolo:
Dagenham - Yeovil 0:1 (Jakub Sokolík odehrál celý zápas)

Belgie

28. kolo:
Lovaň - Ostende 4:1 (David Rozehnal nehrál)

Dánsko

19. kolo:
Midtjylland - Aalborg 1:1 (Václav Kadlec odehrál celý zápas, Filip Novák odehrál celý zápas)

Francie

28. kolo:
Remeš - Bordeaux 4:1 (Jaroslav Plašil nehrál)

Itálie

27. kolo:
AC Milán - FC Turín 1:0 (Stefan Simič nehrál)
Udine - Hellas Verona 2:0 (Michal Pecháček nehrál)

2. liga:
28. kolo:
Pescara - Ascoli 2:2 (Jakub Jankto odehrál celý zápas + ŽK a v 10. minutě otevřel skóre)
Avellino - Livorno 2:1 (Milan Nitrianský odehrál minut)
Virtus Entella - Perugia 2:1 (Lukáš Zima nechytal)

3. liga - skupina C:
24. kolo:
Cosenza - Juve Stabia 2:1 (Jakub Navrátil nehrál, Jan Polák odehrál celý zápas + ŽK)

Izrael

25. kolo:
Hapoel Haifa - Hapoel Raanana 1:1 (Přemysl Kovář nechytal)

Maďarsko

22. kolo:
MTK Budapešť - Békéscsaba 0:0 (Marek Střeštík odehrál 68 minut)

Německo

23. kolo:
Augsburg - Mönchengladbach 2:2 (Jan Morávek odehrál 45 minut)
Brémy - Darmstadt 2:2 (Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas)
Hamburk - Ingolstadt 1:1 (Jaroslav Drobný nechytal)
Kolín nad Rýnem - Hertha Berlín 0:1 (Vladimír Darida nehrál)
Dortmund - Hoffenheim 3:1 (Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas)
Stuttgart - Hannover 1:2 (Jan Kliment nehrál)

2. liga
23. kolo:
Bochum - Sandhausen 3:2 (Jan Šimůnek nehrál)
Norimberk - Fürth 2:1 (Ondřej Petrák ani Jan Polák nehráli)

3. liga
27. kolo:
Erzgebirge Aue - Rot-Weiss Erfurt 2:2 (Patrik Twardzik nehrál)
Münster - Saská Kamenice 3:1 (Martin Fenin odehrál minut)
1. FC Magdeburg - Stuttgarter Kickers 2:1 (Lukáš Nový nehrál)

Regionální liga - Bavorsko
22. kolo:
Norimberk II - Bayreuth 4:2 (Erik Arkenberg nechytal)

Regionální liga - Sever
22. kolo:
Cloppenburg - Braunschweig II 0:0 (Jan Blažek odehrál celý zápas)
Weiche Flensburg - Meppen 1:2 (Martin Hudec nehrál)

Regionální liga - Severovýchod
22. kolo:
Dynamo Berlín - VfB Auerbach 2:0 (Václav Heger odehrál celý zápas + ŽK, Jiří Jedinák nehrál)
Germania Halberstadt - Budissa Budyšín 3:0 (Pavel Čermák odehrál celý zápas, Alexander Jakubov nastoupil v 57. minutě, Jakub Jakubov odchytal celý zápas, Pavel Patka odehrál celý zápas)
Carl Zeiss Jena - ZFC Meuselwitz 0:2 (Jakub Vojta nastoupil v 58. minutě a v 79. minutě uzavřel skóre)
Oberlausitz Neugersdorf - Nordhausen 2:2 (Jaroslav Dittrich nehrál, Jakub Kotěra odchytal celý zápas, Luboš Loučka odehrál celý zápas, Josef Němec odehrál celý zápas a v 8. minutě otavřel skóre a v 33. minutě zvýšil na 2:0, Jan Nezmar odehrál 74 minut, Jan Penc nehrál, Jiří Šisler odehrál 59 minut)

Nizozemsko

25. kolo:
Cambuur Leeuwarden - Zwolle 1:0 (Dominik Mašek nehrál)
Heracles Almelo - Roda JC Kerkrade 0:5 (Jaroslav Navrátil nastoupil v 46. minutě)

2. liga
27. kolo:
Ajax Amsterodam II - Dordrecht 4:1 (Václav Černý nehrál)

Polsko

24. kolo:
Lechia Gdaňsk - Piast Gliwice 3:1 (trenér Radoslav Látal, asistent Jiří Neček, Martin Nešpor nastoupil v 61. minutě, Kamil Vacek odehrál celý zápas + ŽK)
Górnik Leczna - Korona Kielce 3:2 (Radek Dejmek odehrál celý zápas + ŽK)
Legia Varšava - Ruch Chorzów 2:0 (Adam Hloušek odehrál celý zápas a v 49. minutě uzavřel skóre)
Pogoň Štětín - Nieciecza 1:1 (Mario Lička nehrál)
Slask Vratislav - Górnik Zabrze 0:0 (Marcel Gecov odehrál celý zápas + ŽK)
Wisla Krakov - Podbeskidzie Bielsko-Biala 1:2 (Zdeněk Ondrášek odehrál celý zápas a v 37. minutě otevřel skóre)
Cracovia Krakov - Zaglebie Lubin 1:2 (Michal Papadopulos nastoupil v 85. minutě)

Rakousko

24. kolo:
Red Bull Salcburk - Austria Vídeň 4:1 (Patrizio Stronati nehrál)

2. liga
20. kolo:
Wiener Neustadt - LASK Linec 2:1 (asistent trenéra René Wagner)

Řecko

24. kolo:
AEK Atény - Panathinaikos Atény 1:0 (Tomáš Pekhart odehrál 64 minut)

Skotsko

28. kolo:
Motherwell - Partick Thistle 3:1 (Tomáš Černý odchytal celý zápas)

Slovensko

20. kolo:
Trenčín - Slovan Bratislava 0:2 (Karel Hrubeš a Jakub Podaný nehráli)
Michalovce - Trnava 0:1 (Patrik Macej a Martin Raška nehráli)
Dunajská Streda - Spartak Myjava 1:1 (Erik Daniel odehrál celý zápas)
Zlaté Moravce - Ružomberok 0:2 (Adam Kučera nastoupil v 61. minutě, Antonín Rosa odehrál celý zápas)
Podbrezová - Senica 1:0 (Václav Ježdík nehrál - Luboš Hušek odehrál celý zápas, Petr Pavlík odehrál celý zápas)
Skalica - Žilina 1:0 (Lukáš Fialka a David Strombach nehráli - Aleš Mandous a Ondřej Švejdík nehráli)

Švýcarsko

22. kolo:
FC Thun - FC Basilej 1:1 (Marek Suchý odehrál celý zápas, Tomáš Vaclík nechytal)
FC Curych - Young Boys Bern 0:1 (Jan Lecjaks odehrál celý zápas)
FC St. Gallen - FC Lugano 3:3 (trenér Zdeněk Zeman)
FC Sion - FC Lucern 3:1 (Martin Zeman nastoupil v 67. minutě)
FC Vaduz - Grasshoppers Curych 1:1 (Pavel Pergl nehrál)

Turecko

23. kolo:
Sivasspor - Antalyaspor 0:0 (Ondřej Čelůstka odehrál celý zápas)
Eskisehirspor - Bursaspor 0:1 (Tomáš Necid odehrál 60 minut, Tomáš Sivok odehrál celý zápas)
Fenerbahce Istanbul - Besiktas Istanbul 2:0 (Michal Kadlec nehrál)
Rizespor - Kasimpasa 2:0 (David Pavelka odehrál celý zápas)
Mersin - Konyaspor 0:2 (Tomáš Borek nehrál)
Trabzonspor - Osmanlispor 1:2 (Václav Procházka nastoupil v 81. minutě)