Češi ve světě: První gól Pekharta, asistenti Skalák a Kadeřábek

foto Fotbalista Tomáš Pekhart.

Praha - Fotbalista Tomáš Pekhart nastoupil poprvé v základní sestavě a pomohl AEK Atény k remíze 1:1 na hřišti Iraklisu Soluň. Český útočník, který se trefil v soutěžním ligovém zápase po téměř dvou letech, otevřel hlavou skóre v 74. minutě. Domácí srovnali o pět minut později. Hráči AEK jsou v řecké lize druzí s patnáctibodovým odstupem za suverénném lídrem Olympiakosem.

Poprvé hrál od začátku zápasu v druhé anglické lize i Jiří Skalák. V 55. minutě přihrál na jediný gól Brightonu na hřišti Cardiffu (1:4). Hosté v tabulce klesli na čtvrté místo, na vedoucí Hull ztrácejí tři body. Gólovou asistenci si připsal i Jakub Sokolík ve čtvrté anglické lize. Yeovil i díky němu vedl od 73. minuty 1:0, Portsmouth o deset minut později srovnal, přestože hrál od 81. minuty v deseti. Skóre už se nezměnilo, Yeovil tak zůstává na předposlední sestupové příčce.

Arsenal remizoval v osmifinále Anglického poháru s lídrem druhé ligy Hullem bez branek, zápas se tedy bude opakovat. "Kanonýři" nastoupili bez brankáře Petra Čecha a zraněného Tomáše Rosického.

Důležité body v boji o záchranu si připsal předposlední Hoffenheim po výhře nad Mohučí 3:2. Na vítěznou branku přihrál v 76. minutě Pavel Kadeřábek. Domácí se odpoutali od posledního Hannoveru, na patnáctý Frankfurt mají čtyřbodovou ztrátu.

Václav Černý pomohl svou čtvrtou trefou v sezoně k výhře béčka Ajaxu Amsterdam na půdě Top Ossu 2:1 ve druhé nizozemské lize. Ajax si upevnil osmé místo v tabulce.

Na sestupové příčky spadli po čtvrté prohře v řadě svěřenci Ivana Haška v lize Spojených arabských emirátů. Fudžajra neudržela vedení nad Al Waslem 2:1 a po domácí porážce 2:3 klesla na předposlední místo.

Anglie

Pohár - osmifinále:
Arsenal - Hull (2. liga) 0:0 (Petr Čech a Tomáš Rosický nehráli)

2. liga:
32. kolo:
Bolton - Queens Park Rangers 1:1 (Filip Twardzik nehrál)
Cardiff - Brighton 4:1 (Jiří Skalák odehrál celý zápas a v 55. minutě přihrál na gól na 1:3)
Middlesbrough - Reading odloženo (Tomáš Kalas - Matěj Vydra)
Preston North End - Sheffield Wednesday 1:0 (Daniel Pudil odehrál celý zápas + ŽK)

4. liga:
32. kolo:
Yeovil - Portsmouth 1:1 (Jakub Sokolík odehrál celý zápas a v 73. minutě přihrál na úvodní gól zápasu)

Belgie

27. kolo:
Ostende - Gent 5:2 (David Rozehnal nehrál)

Francie

27. kolo:
Bordeaux - Nice 0:0 (Jaroslav Plašil nehrál)

Itálie

26. kolo:
Neapol - AC Milán 1:1 (Stefan Simič nehrál)
FC Janov - Udine 2:1 (Michal Pecháček nehrál)

2. liga:
27. kolo:
Ascoli - Como 1:0 (Jakub Jankto odehrál celý zápas + ŽK)
Vicenza - Avellino 0:0 (Milan Nitrianský nehrál)
Perugia - Trapani 0:2 (Lukáš Zima nechytal)

3. liga - skupina C:
23. kolo:
Juve Stabia - Martina Franca 6:0 (Jakub Navrátil nehrál, Jan Polák odehrál celý zápas)

Izrael

24. kolo:
Maccabi Tel Aviv - Hapoel Haifa 2:1 (Přemysl Kovář nechytal)

Maďarsko

21. kolo:
Újpest Budapešť - MTK Budapešť 1:1 (Marek Střeštík odehrál 65 minut + ŽK)

Německo

22. kolo:
Hannover - Augsburg 0:1 (Jan Morávek nehrál)
Ingolstadt - Brémy 2:0 (Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas)
Frankfurt - Hamburk 0:0 (Jaroslav Drobný nechytal)
Hertha Berlín - Wolfsburg 1:1 (Vladimír Darida odehrál 62 minut + ŽK)
Hoffenheim - Mohuč 3:2 (Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas a v 76. minutě přihrál na gól na 3:1)
Schalke 04 - Stuttgart 1:1 (Jan Kliment nehrál)

2. liga
22. kolo:
Mnichov 1860 - Bochum 1:1 (Jan Šimůnek nehrál)
Düsseldorf - Norimberk 1:1 (Ondřej Petrák a Jan Polák nehráli)

3. liga
26. kolo:
Rot-Weiss Erfurt - Würzburg 1:0 (Patrik Twardzik nehrál)
Saská Kamenice - Dynamo Drážďany 2:2 (Martin Fenin nehrál)
Osnabrück - 1. FC Magdeburg 2:0 (Lukáš Nový nehrál)

Regionální liga - Bavorsko
21. kolo:
Bayern Mnichov II - Bayreuth 0:1 (Erik Arkenberg nechytal)

Regionální liga - Sever
22. kolo:
Meppen - Cloppenburg 6:0 (Martin Hudec nehrál minut - Jan Blažek odehrál celý zápas)

Regionální liga - Severovýchod
21. kolo:
VfB Auerbach - Hertha Berlín II 6:0 (Václav Heger odehrál celý zápas, Jiří Jedinák nehrál)
Budissa Budyšín - Cvikov 0:1 (Pavel Čermák odehrál 66 minut, Alexander Jakubov nehrál, Jakub Jakubov odchytal celý zápas, Pavel Patka odehrál celý zápas)
ZFC Meuselwitz - Halberstadt 1:2 (Jakub Vojta nehrál)
Luckenwalde - Oberlausitz Neugersdorf odloženo (Jaroslav Dittrich, Jakub Kotěra, Luboš Loučka, Josef Němec, Jan Nezmar, Jan Penc, Jiří Šisler)

Nizozemsko

24. kolo:
Twente Enschede - Cambuur Leeuwarden 3:0 (Dominik Mašek nehrál)
PSV Eindhoven - Heracles Almelo 2:0 (Jaroslav Navrátil nastoupil v 71. minutě)

2. liga
26. kolo:
Top Oss - Ajax Amsterodam 1:2 (Václav Černý odehrál celý zápas a v 49. minutě zvýšil na 2:0)

Polsko

23. kolo:
Piast Gliwice - Pogoň Štětín 0:0 (trenér Radoslav Látal, asistent Jiří Neček, Martin Nešpor odehrál 67 minut, Kamil Vacek odehrál 90 minut)
Korona Kielce - Lechia Gdaňsk 4:2 (Radek Dejmek odehrál celý zápas)
Nieciecza - Cracovia Krakov 1:1 (Mario Lička nehrál)
Jagiellonia Bialystok - Slask Vratislav 2:1 (Marcel Gecov odehrál celý zápas)
Wisla Krakov - Górnik Leczna 1:1 (Zdeněk Ondrášek odehrál celý zápas)
Zaglebie Lubin - Legia Varšava 1:2 (Michal Papadopulos nehrál - Adam Hloušek odehrál celý zápas)

Rakousko

23. kolo:
Austria Vídeň - Mattersburg 2:2 (Patrizio Stronati nehrál)

Řecko

23. kolo:
Iraklis Soluň - AEK Atény 1:1 (Tomáš Pekhart odehrál celý zápas a v 74. minutě otevřel skóre)

Spojené arabské emiráty

19. kolo:
SC Fudžajra - Al Wasl 2:3 (trenér Ivan Hašek)

Švýcarsko

21. kolo:
Young Boys Bern - FC Thun 2:1 (Jan Lecjaks odehrál celý zápas)
FC Lugano - FC Curych 0:0 (trenér Zdeněk Zeman)
Grasshoppers Curych - FC Sion 3:0 (Martin Zeman nehrál)
FC Basilej - FC Vaduz 5:1 (Marek Suchý odehrál celý zápas, Tomáš Vaclík odchytal celý zápas - Pavel Pergl nehrál)

Turecko

22. kolo:
Antalyaspor - Rizespor 2:1 (Ondřej Čelůstka odehrál celý zápas)
Bursaspor - Fenerbahce Istanbul 0:0 (Tomáš Necid odehrál 58 minut, Tomáš Sivok odehrál 83 minut - Michal Kadlec nehrál)
Kasimpasa - Eskisehirspor 2:1 (David Pavelka odehrál celý zápas)
Konyaspor - Sivasspor 2:1 (Tomáš Borek nehrál)
Osmanlispor - Mersin 3:1 (Václav Procházka nehrál)