Češi ve světě: První gól Gebre Selassieho, další trefa Hlouška

foto Radující se fotbalista Brém Theodor Gebre Selassie (vpravo) se spoluhráčem Claudiem Pizarrem.

Praha - Fotbalista Theodor Gebre Selassie svým prvním gólem v sezoně a asistencí pomohl Brémám k důležitému vítězství 4:1 nad posledním Hannoverem. Český obránce v 56. minutě dal třetí gól domácích a v 67. minutě jeho přihrávku zužitkoval Zlatko Junuzovič. Werder se druhou výhrou v řadě posunul na třináctou příčku německé ligy a vzdálil se pásmu sestupu. Před šestnáctým Frankfurtem má náskok tří bodů.

Adam Hloušek zavelel svou trefou k obratu proti poslednímu Górniku Zabrze. Obránce Legie Varšava, který skóroval v nastavení prvního poločasu a srovnal na 1:1, se trefil ve druhém domácím utkání v řadě. Lídr polské ligy rozhodl o své výhře 3:1 v 63. a 76. minutě a zvýšil náskok v čele soutěže. Druhá Gliwice pod vedením trenéra Radoslava Látala jen remizovala v Krakově s Wislou 1:1 a ztrácí čtyři body, má však o zápas méně.

Marek Střeštík z MTK vstřelil v 58. minutě úvodní gól budapešťského derby s Újpestí. Na gól Bardhiho ze 77. minuty odpověděl v 83. minutě Hrepka a zařídil MTK výhru 2:1. Domácí se na šestém místě maďarské ligy přiblížili svému sobotnímu soupeři na dva body, navíc mají o jeden odehraný duel méně. Na třetí místo, znamenající účast v Evropské lize, ztrácejí tři body.

Anglie

29. kolo:
Tottenham - Arsenal 2:2 (Petr Čech a Tomáš Rosický nehráli)
Manchester City - Aston Villa 4:0 (Libor Kozák nehrál)

2. liga:
35. kolo:
Leeds - Bolton 2:1 (Filip Twardzik nehrál)
Preston North End - Brighton 0:0 (Jiří Skalák nastoupil v 74. minutě)
Middlesbrough - Wolverhampton 2:1 (Tomáš Kalas odehrál celý zápas)
Reading - Fulham 2:2 (Matěj Vydra nehrál)
Sheffield Wednesday - Rotherham 0:1 (Daniel Pudil odehrál celý zápas)

4. liga:
35. kolo:
Mansfield - Yeovil 0:1 (Jakub Sokolík nehrál)

Belgie

29. kolo:
Ostende - Ostende 2:1 (David Rozehnal odehrál celý zápas)

Dánsko

20. kolo:
Nordsjaelland - Midtjylland 2:1 (Václav Kadlec odehrál 39 minut, Filip Novák odehrál celý zápas)

Francie

29. kolo:
Bordeaux - Ajaccio 1:1 (Jaroslav Plašil nehrál)

Itálie

28. kolo:
Sassuolo - AC Milán 2:0 (Stefan Simič nehrál)
Frosinone - Udine 2:0 (Michal Pecháček nehrál)

2. liga:
30. kolo:
Crotone - Ascoli 2:0 (Jakub Jankto odehrál celý zápas)
Avellino - Spezia 0:1 (Milan Nitrianský nehrál)
Perugia - Ternana 1:0 (Lukáš Zima nechytal)

3. liga - skupina C:
25. kolo:
Juve Stabia - Akragas 3:1 (Jakub Navrátil nehrál, Jan Polák odehrál celý zápas + ŽK)

Izrael

26. kolo:
Maccabi Haifa - Hapoel Haifa 3:2 (Přemysl Kovář odchytal minut)

Maďarsko

23. kolo:
MTK Budapešť - Újpest 2:1 (Marek Střeštík odehrál 78 minut a v 58. minutě otevřel skóre)

Německo

25. kolo:
Augsburg - Leverkusen 3:3 (Jan Morávek nehrál)
Brémy - Hannover 4:1 (Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas, v 56. minut zvýšil na 3:1 a v 67. minutě přihrál na závěrečný gól)
Hamburk - Hertha Berlín 2:0 (Jaroslav Drobný nechytal - Vladimír Darida odehrál 67 minut)
Stuttgart - Hoffenheim 5:1 (Jan Kliment nehrál - Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas)
2. liga
25. kolo:
Bochum - Bielefeld 2:2 (Jan Šimůnek nehrál)
Norimberk - Kaiserslautern 2:1 (Ondřej Petrák a Jan Polák nehráli)

3. liga
29. kolo:
Rot-Weiss Erfurt - Hallescher 1:1 (Patrik Twardzik nehrál)
1. FC Magdeburg - Hansa Rostock 4:1 (Lukáš Nový nehrál)

Regionální liga - Bavorsko
23. kolo:
Bayreuth - Viktoria Aschaffenburg 3:1 (Erik Arkenberg nechytal)

Regionální liga - Severovýchod
23. kolo:
VfB Auerbach - Berlin Ankaraspor odloženo (Václav Heger a Jiří Jedinák)
Budissa Budyšín - Carl Zeiss Jena 0:2 (Pavel Čermák nehrál, Alexander Jakubov nehrál, Jakub Jakubov odchytal celý zápas, Pavel Patka odehrál celý zápas)
ZFC Meuselwitz - Schönberg 1:0 (Jakub Vojta nehrál)
Neustrelitz - Oberlausitz Neugersdorf 0:2 (Jaroslav Dittrich odehrál celý zápas, Luboš Loučka odehrál celý zápas, Josef Němec odehrál 80 minut + ŽK, Jakub Kotěra, Jan Nezmar, Jan Penc a Jiří Šisler nehráli)

Nizozemsko

26. kolo:
Willem II Tilburg - Ajax Amsterodam 0:4 (Václav Černý nehrál)
Feyenoord Rotterdam - Cambuur Leeuwarden 3:1 (Dominik Mašek nehrál)
NEC Nijmegen - Heracles Almelo 1:0 (Jaroslav Navrátil odehrál celý zápas + ŽK)

2. liga
28. kolo:
Almere City - Ajax Amsterodam 2:1 (Václav Černý nehrál)

Polsko

26. kolo:
Wisla Krakov - Piast Gliwice 1:1 (Zdeněk Ondrášek odehrál celý zápas - trenér Radoslav Látal, asistent Jiří Neček, Martin Nešpor nehrál, Kamil Vacek odehrál celý zápas)
Podbeskidzie Bielsko-Biala - Korona Kielce 1:1 (Radek Dejmek nehrál)
Legia Varšava - Górnik Zabrze 3:1 (Adam Hloušek odehrál celý zápas a v 45.+1 minutě vyrovnal)
Górnik Leczna - Nieciecza 1:2 (Mario Lička nehrál)
Slask Vratislav - Zaglebie Lubin 0:2 (Marcel Gecov nehrál - Michal Papadopulos nastoupil v 88. minutě)

2. liga
20. kolo:
Dolcan Zabki - GKS Belchatów odloženo (Václav Cverna, Lukáš Kubáň)
Chojnice - Sandecja Nowy Sacz 0:1 (Josef Čtvrtníček nehrál)

Rakousko

26. kolo:
Austria Vídeň - Ried 3:1 (Patrizio Stronati nehrál)

2. liga
21. kolo:
Austria Salcburk - Wiener Neustadt 2:2 (asistent trenéra René Wagner)

Regionální liga - Střed:
17. kolo:
Stadl-Paura - Union Gurten 1:4 (Martin Šlapák nehrál)
Blau-Weiss Linec - Pasching/LASK junioři 3:0 (Radek Gulajev odehrál celý zápas)
Vorwärts Steyr - SV Wallern 2:0 (hrající trenér Petr Voříšek odehrál celý zápas)

Regionální liga - Východ:
17. kolo:
Admira juniors - First Vienna 0:3 (Jiří Lenko odehrál celý zápas)
SC Ritzing - Ebreichsdorf 1:1 (Pavel Eliáš byl vyloučen v 34. minutě, Tomáš Jun odehrál celý zápas, Daniel Řapek nehrál)

Řecko

25. kolo:
Asteras Tripolis - AEK Atény 0:0 (Tomáš Pekhart nenastoupil)

2. liga
22. kolo:
Kallithea - Zakynthos 1:1 (Hynek Prokeš odehrál minut)

Spojené arabské emiráty

20. kolo:
Al Šarja - SC Fudžajra 3:1 (trenér Ivan Hašek)

Skotsko

Dohrávka 26. kola:
Heart of Midlothian - Partick Thistle 1:0 (Tomáš Černý odchytal celý zápas)

Slovensko

22. kolo:
Podbrezová - Slovan Bratislava 0:1 (Václav Ježdík odehrál celý zápas - Karel Hrubeš nechytal, Jakub Podaný odehrál celý zápas)
Spartak Myjava - Senica 0:0 (Erik Daniel odehrál celý zápas - Luboš Hušek odehrál celý zápas, Petr Pavlík odehrál celý zápas)
DAC Dunajská Streda - Ružomberok 1:1 (Adam Kučera nehrál, Antonín Rosa odehrál celý zápas)
Skalica - Trenčín 1:2 (Lukáš Fialka a David Strombach nehráli)
Žilina - Michalovce 2:3 (Aleš Mandous a Ondřej Švejdík nehráli - Patrik Macej a Martin Raška nehráli)

Švýcarsko

23. kolo:
FC Lugano - FC Basilej odloženo (trenér Zdeněk Zeman - Marek Suchý, Tomáš Vaclík)
Young Boys Bern - FC Lucern 5:2 (Jan Lecjaks odehrál celý zápas)
FC Sion - FC Vaduz 2:0 (Martin Zeman nehrál - Pavel Pergl nehrál)

3. liga:
18. kolo:
Étoile Carouge - FC Köniz 2:1 (Jiří Koubský odehrál celý zápas)

Turecko

24. kolo:
Kasimpasa - Antalyaspor 2:1 (David Pavelka odehrál 56 minut - Ondřej Čelůstka odehrál celý zápas)
Bursaspor - Rizespor 1:0 (Tomáš Necid odehrál 86 minut, Tomáš Sivok nehrál)
Akhisar Belediyespor - Fenerbahce Istanbul 0:3 (Michal Kadlec odehrál celý zápas)
Konyaspor - Trabzonspor 2:0 (Tomáš Borek nehrál)
Osmanlispor - Gaziantepspor 1:1 (Václav Procházka nehrál)