Češi ve světě: Krátký návrat Rosického, dva góly Vydry

foto Fotbalista londýnského Arsenalu Tomáš Rosický

Praha - Fotbalista Tomáš Rosický nastoupil v neděli za Arsenal po více než osmi měsících, kdy nehrál kvůli zranění kolena. Kapitán české reprezentace odehrál 19 minut ve 4. kole Anglického poháru proti Burnley a pomohl Arsenalu k výhře 2:1. Po zápase se ale ukázalo, že si Rosický poranil stehenní sval. Podle britských médií má Rosický chybět až šest týdnů. Matěj Vydra pomohl dvěma góly k pohárové výhře Readingu 4:0 nad třetiligovým Walsallem. Ve 40. minutě dal druhý gól zápasu a v závěru utkání postup zpečetil.

Záložník Herthy Berlín Vladimír Darida přispěl k remíze 3:3 v Brémách. Český reprezentant otevřel skóre po půlhodině hry, kdy se trefil z 25 metrů. Bývalý plzeňský hráč se trefil počtvté v sezoně. V dresu Brém odehrál celé utkání obránce Theodor Gebre Selassie.

Bursaspor s Tomášem Necidem a Tomášem Sivokem v sestavě nestačil v osmifinále Tureckého poháru doma na třetiligový Amedspor a prohrál 1:2. Skončil i Antalyaspor s Ondřejem Čelůstkou po prohře 0:1 v Konyasporu. Dál jde naopak Fenerbahce Istanbul, který v prodloužení zdolal Kayserispor 1:0. Celý zápas za vítěze odehrál Michal Kadlec.
Anglie

Anglický pohár - 4. kolo:
Arsenal - Burnley (2. liga) 2:1 (Petr Čech nechytal, Tomáš Rosický nastoupil v 71. minutě)
Aston Villa - Manchester City 0:4 (Libor Kozák nehrál)
Bolton (2. liga) - Leeds (2. liga) 1:2 (Filip Twardzik nehrál)
Reading (2. liga) - Walsall (3. liga) 4:0 (Matěj Vydra odehrál celý zápas, v 40. minutě zvýšil na 2:0 a v 89. minutě uzavřel skóre)
Shrewsbury (3. liga) - Sheffield Wednesday 3:2 (Daniel Pudil nehrál)

4. liga:
29. kolo:
Wimbledon - Yeovil 2:3 (Jakub Sokolík odehrál celý zápas)

Belgie

24. kolo:
Ostende - Mouscron-Péruwelz 3:3 (David Rozehnal odehrál celý zápas)

Francie

23. kolo:
Bordeaux - Rennes 4:0 (Jaroslav Plašil odehrál 73 minut)

Itálie

22. kolo:
Udine - Lazio Řím 0:0 (Michal Pecháček nehrál)

2. liga:
24. kolo:
Cesena - Ascoli 3:0 (Jakub Jankto byl v 15. minutě vyloučen)
Avellino - Cagliari 1:2 (Milan Nitrianský nehrál)
Crotone - Perugia 1:2 (Lukáš Zima nechytal)

3. liga - skupina C:
20. kolo:
Juve Stabia - Catanzaro 1:1 (Jan Polák odehrál celý zápas)

Izrael

21. kolo:
Hapoel Haifa - Hapoel Kfar Saba 1:1 (Přemysl Kovář nechytal)

Německo

19. kolo:
Augsburg - Frankfurt 0:0 (Jan Morávek odehrál 82 minut)
Brémy - Hertha Berlín 3:3 (Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas - Vladimír Darida odehrál celý zápas a v 29. minutě otevřel skóre)
Bayern Mnichov - Hoffenheim 2:0 (Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas)
Stuttgart - Hamburk 2:1 (Jan Kliment nehrál - Jaroslav Drobný nechytal)

3. liga
23. kolo:
Münster - Rot-Weiss Erfurt 2:0 (Patrik Twardzik nehrál)
Kiel - Saská Kamenice 5:2 (Martin Fenin nehrál)
Brémy II - 1. FC Magdeburg 1:1 (Lukáš Nový nehrál)

Nizozemsko

21. kolo:
Roda JC Kerkrade - Ajax Amsterodam 2:2 (Václav Černý nehrál)
Cambuur Leeuwarden - Heerenveen 0:1 (Dominik Mašek nehrál)
Willem II Tilburg - Heracles Almelo 0:0 (Jaroslav Navrátil odehrál celý zápas)

Spojené arabské emiráty

16. kolo:
Bani Yas - SC Fudžajra 3:2 (trenér Ivan Hašek)

Skotsko

3. liga:
23. kolo:
Dunfermline - Airdrieonians 0:1 (Nicolas Šumský nehrál)

Turecko

Pohár - osmifinále:
Konyaspor - Antalyaspor 1:0 (Tomáš Borek nehrál - Ondřej Čelůstka odehrál celý zápas)
Bursaspor - Amedspor (3. liga) 1:2 (Tomáš Necid odehrál celý zápas, Tomáš Sivok odehrál celý zápas)
Fenerbahce Istanbul - Kayserispor 1:0 v prodloužení (Michal Kadlec odehrál celý zápas)

Více informací o zahraničních ligách najdete na stránce Zahraniční fotbal.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK