Češi ve světě: Čtyři góly Juna, vítězná trefa Navrátila

foto Ilustrační foto - Radující se fotbalisté Austrie Vídeň Florian Klein a Tomáš Jun (dole).

Praha - Fotbalista Tomáš Jun zařídil svými čtyřmi trefami výhru Ritzingu nad béčkem St. Pöltenu v rakouské regionální lize. Český útočník, který byl jediným střelcem zápasu, stihl čistý hattrick ještě v prvním poločase. Poprvé se trefil v 11. minutě, o pět minut později přidal druhý gól a hattrick završil v 38. minutě. Skóre uzavřel v 78. minutě. Ritzing je v tabulce východní skupiny pátý, na lídra z Hornu ztrácí třináct bodů.

Jaroslav Navrátil rozhodl svou čtvrtou brankou v sezoně o výhře Almela v Heerenveenu 1:0. Český hráč si po půlhodině hry naběhl za obranu a prostřelil domácího brankáře. Heracles se udržel v nizozemské lize na šesté příčce, zajišťující účast ve vyřazovacím boji o Evropskou ligu.

Ondřej Petrák pomohl svým prvním gólem za Norimberk k výhře 3:1 nad lídrem druhé německé ligy Lipskem. Český záložník vyrovnal v 70. minutě, na závěrečných deset minut ho vystřídal krajan Jan Polák. Norimberk je v tabulce třetí, na Freiburg s Lipskem ztrácí tři body. Přímo postupují první dva celky, třetí hraje baráž se šestnáctým týmem z nejvyšší soutěže.

Brighton vyhrál na hřišti Milton Keynes Dons 2:1, na vítězný gól přihrál po hodině hry Jiří Skalák. Brighton drží druhou příčku ve druhé anglické lize, zajišťující přímý postup do Premier League. Třetí Middlesbrough s Tomášem Kalasem v sestavě porazil Hull 1:0 ztrácí jen bod, má ale o jeden odehraný zápas méně.

Anglie

31. kolo:
Everton - Arsenal 0:2 (Petr Čech a Tomáš Rosický nehráli)
Swansea - Aston Villa 1:0 (Libor Kozák nehrál)

2. liga:
38. kolo:
Bristol City - Bolton 6:0 (Filip Twardzik nehrál)
Milton Keynes Dons - Brighton 1:2 (Jiří Skalák odehrál 77 minut + ŽK a v 62. minutě přihrál na gól na 2:0)
Middlesbrough - Hull 1:0 (Tomáš Kalas odehrál celý zápas)
Reading - Cardiff 1:1 (Matěj Vydra nastoupil v 62. minutě)
Sheffield Wednesday - Charlton 3:0 (Daniel Pudil odehrál celý zápas)

4. liga:
38. kolo:
Cambridge - Yeovil 3:0 (Jakub Sokolík nehrál)

Dánsko

22. kolo:
SonderjyskE - Midtjylland 3:2 (Václav Kadlec odehrál celý zápas, Filip Novák odehrál celý zápas, v 7. minutě otevřel skóre a v 21. minutě přihrál na gól na 2:0)

Francie

31. kolo:
Bordeaux - Bastia 1:1 (Jaroslav Plašil nehrál)

Itálie

30. kolo:
AC Milán - Lazio Řím 1:1 (Stefan Simič nehrál)
Sassuolo - Udine 1:1 (Michal Pecháček nehrál)

2. liga:
32. kolo:
Pro Vercelli - Ascoli 1:1 (Jakub Jankto odehrál celý zápas)
Avellino - Ternana 0:2 (Milan Nitrianský nehrál)
Perugia - Salernitana 1:1 (Lukáš Zima nechytal)

3. liga - skupina C:
27. kolo:
Juve Stabia - Matera 1:1 (Jakub Navrátil nehrál, Jan Polák odehrál celý zápas)

Izrael

27. kolo:
Maccabi Petah Tikva - Hapoel Haifa 2:1 (Přemysl Kovář nechytal)

Maďarsko

26. kolo:
MTK Budapešť - Debrecín 1:0 (Marek Střeštík nehrál)

Německo

27. kolo:
Augsburg - Dortmund 1:3 (Jan Morávek nehrál)
Brémy - Mohuč 1:1 (Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas)
Hamburk - Hoffenheim 1:3 (Jaroslav Drobný nechytal - Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas + ŽK)
Hertha Berlín - Ingolstadt 2:1 (Vladimír Darida odehrál 86 minut)
Stuttgart - Leverkusen 0:2 (Jan Kliment nehrál)

2. liga
27. kolo:
Bochum - Fürth 2:2 (Jan Šimůnek nehrál)
Norimberk - Red Bull Lipsko 3:1 (Ondřej Petrák odehrál 80 minut a v 70. minutě vyrovnal, Jan Polák nastoupil v 80. minutě + ŽK)

3. liga
31. kolo:
Rot-Weiss Erfurt - Saská Kamenice 0:2 (Patrik Twardzik nehrál)
1. FC Magdeburg - Kiel 0:1 (Lukáš Nový nehrál)

Regionální liga - Bavorsko
25. kolo:
Bayreuth - Řezno 0:0 (Erik Arkenberg odchytal celý zápas)

Regionální liga - Sever
26. kolo:
St. Pauli II - Cloppenburg 1:0 (Jan Blažek nehrál)
Meppen - Hamburk II 1:1 (Martin Hudec nehrál)

Regionální liga - Severovýchod
25. kolo:
VfB Auerbach - Red Bull Lipsko 0:1 (Václav Heger a Jiří Jedinák nehráli)
Budissa Budyšín - Dynamo Berlín 3:2 (Pavel Čermák nehrál, Alexander Jakubov nastoupil v 88. minutě, Jakub Jakubov odchytal celý zápas, Pavel Patka odehrál celý zápas)
ZFC Meuselwitz - Viktoria Berlín 2:2 (Jakub Vojta nehrál)
Berlín Ankaraspor - Oberlausitz Neugersdorf 4:0 (Jaroslav Dittrich nehrál, Jakub Kotěra odchytal celý zápas, Luboš Loučka odehrál celý zápas + ŽK, Josef Němec nastoupil v 67. minutě, Jan Nezmar a Jan Penc nehráli, Jiří Šisler odehrál celý zápas)

Nizozemsko

28. kolo:
PSV Eindhoven - Ajax Amsterodam 0:2 (Václav Černý nehrál)
Cambuur Leeuwarden - Roda JC Kerkrade 0:1 (Dominik Mašek nehrál)
Heerenveen - Heracles Almelo 0:1 (Jaroslav Navrátil odehrál 78 minut a v 33. minutě dal jediný gól utkání)

Polsko

28. kolo:
Korona Kielce - Piast Gliwice 1:1 (Radek Dejmek odehrál celý zápas - trenér Radoslav Látal, asistent Jiří Neček, Martin Nešpor odehrál 89 minut + ŽK, Kamil Vacek odehrál celý zápas + ŽK)
Lech Poznaň - Legia Varšava 0:2 (Adam Hloušek odehrál celý zápas)
Lechia Gdaňsk - Nieciecza 1:1 (Mario Lička nehrál)
Slask Vratislav - Ruch Chorzów 0:0 (Marcel Gecov odehrál celý zápas)
Wisla Krakov - Jagiellonia Bialystok 5:1 (Zdeněk Ondrášek odehrál 34 minut)
Górnik Leczna - Zaglebie Lubin 0:2 (Michal Papadopulos nastoupil v 87. minutě)

2. liga
22. kolo:
Zawisza Bydhošť - GKS Belchatów 1:0 (Václav Cverna odehrál celý zápas, Lukáš Kubáň odehrál celý zápas, Petr Zapalač odehrál celý zápas)
Chrobry Glogów - Sandecja Nowy Sacz 1:1 (Josef Čtvrtníček nastoupil v 80. minutě)

Rakousko

28. kolo:
Austria Vídeň - Wolfsberg 0:0 (Patrizio Stronati nehrál)

2. liga
24. kolo:
Liefering - Wiener Neustadt 1:1 (asistent trenéra René Wagner)

Regionální liga - Střed:
19. kolo:
Annabichl - Union Gurten 1:6 (Martin Šlapák nastoupil v 78. minutě)
Blau-Weiss Linec - Wolfsberg II 4:0 (Radek Gulajev nehrál)
Lafnitz - SV Wallern 4:0 (hrající trenér Petr Voříšek nehrál)

Regionální liga - Východ:
19. kolo:
Horn - First Vienna 2:0 (Jiří Lenko nehrál)
SC Ritzing - St. Pölten II 4:0 (Tomáš Jun odehrál 81 minut a dal všechny góly domácích - v 11., 16., 38. a 78. minutě, Pavel Eliáš a Daniel Řapek nehráli)

Regionální liga - Západ:
17. kolo:
WSG Wattens - Kitzbühel 2:1 (Martin Švejnoha odehrál celý zápas)

Rusko

2. liga
27. kolo:
Baltika Královec - Sibir Novosibirsk 3:1 (Tomáš Vychodil odehrál celý zápas)
Tom Tomsk - Šinnik Jaroslavl 1:1 (Martin Jiránek odehrál celý zápas + ŽK, v 35. minutě otevřel skóre vlastním gólem)

Řecko

27. kolo:
Panaitolikos - AEK Atény 1:0 (Tomáš Pekhart nastoupil v 77. minutě)

2. liga
24. kolo:
Kallithea - Acharnaikos 1:0 (Hynek Prokeš nehrál)

Skotsko

31. kolo:
Hamilton - Partick Thistle 1:2 (Tomáš Černý odchytal celý zápas)

Slovensko

24. kolo:
Slovan Bratislava - Spartak Myjava 0:1 (Karel Hrubeš a Jakub Podaný nehráli - Erik Daniel odehrál 90 minut)
Skalica - Michalovce 0:0 (Lukáš Fialka nehrál, David Štrombach odehrál 54 minut - Patrik Macej a Martin Raška nechytali)
Trenčín - Podbrezová 2:0 (Václav Ježdík odehrál celý zápas + ŽK)
Senica - Ružomberok 0:1 (Luboš Hušek odehrál celý zápas, Petr Pavlík odehrál celý zápas - Adam Kučera nastoupil v 72. minutě, Antonín Rosa odehrál celý zápas + ŽK)
Žilina - Zlaté Moravce 6:0 (Aleš Mandous a Ondřej Švejdík nehráli)

Švýcarsko

25. kolo:
FC Sion - FC Basilej 0:1 (Martin Zeman nastoupil v 70. minutě - Marek Suchý odehrál celý zápas, Tomáš Vaclík odchytal celý zápas)
Fc St. Gallen - Young Boys Bern 2:3 (Jan Lecjaks odehrál celý zápas)
Grasshoppers Curych - FC Lugano 0:1 (trenér Zdeněk Zeman)
FC Vaduz - FC Curych 0:3 (Pavel Pergl nehrál)

3. liga:
20. kolo:
Sion II - FC Köniz 1:0 (Jiří Koubský odehrál celý zápas)

Turecko

26. kolo:
Besiktas Istanbul - Antalyaspor 1:0 (Ondřej Čelůstka odehrál celý zápas)
Bursaspor - Kasimpasa 4:1 (Tomáš Necid nastoupil v 76. minutě, Tomáš Sivok odehrál celý zápas - David Pavelka nehrál)
Galatasaray Istanbul - Fenerbahce Istanbul odloženo (Michal Kadlec)
Konyaspor - Istanbul BB 1:1 (Tomáš Borek nehrál)
Osmanlispor - Genclerbirligi 3:1 (Václav Procházka nastoupil v 85. minutě)