Češi ve světě: Čech neuspěl proti "svým", Vydra nedal penaltu

foto Český brankář Arsenalu Petr Čech se zdraví se svým bývalým spoluhráčem z Chelsea Johnem Terrym.

Praha - Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance prohráli v nedělní dohrávce 23. kola anglické ligy v londýnském derby s Chelsea 0:1 a klesli na třetí místo. Českého reprezentačního brankáře, který strávil v Chelsea 11 let, překonal jeho bývalý spoluhráč Diego Costa. Arsenal nedokázal porazit Chelsea podeváté za sebou, v posledních šesti ligových utkáních proti ní navíc neskóroval. Derby výrazně ovlivnilo vyloučení hráče Arsenalu Pera Mertesacker už v 18. minutě.

Útočník Libor Kozák odehrál úvodních 64 minut v sestavě poslední Aston Villy, která remizovala 0:0 na půdě West Bromwiche. Birminghamský celek ztrácí na první nesestupovou příčku propastných deset bodů.

Reading remizoval ve druhé anglické lize se Sheffieldem Wednesday 1:1. Matěj Vydra neproměnil ve 24. minutě za stavu 0:1 penaltu, domácí vyrovnali v 71. minutě. Za hosty odehrál celé střetnutí Daniel Pudil.

Úspěšnějším exekutorem byl v turecké lize Tomáš Necid, který gólem z penalty v 72. minutě vyrovnal skóre na 1:1 na hřišti Gaziantepsporu. Bursaspor rozhodl o své výhře 3:2 v 85. minutě. Necid je s deseti zásahy čtvrtý v tabulce střelců, na vedoucího duo Samuel Eto`o - Mario Gómez ztrácí tři góly.

Jakub Jankto zařídil svou brankou po hodině hry výhru Ascoli 1:0 nad týmem Virtus Lanciano ve druhé italské lize. Ascoli se tak odpoutalo od pásma sestupu.

Anglie

23. kolo:
Arsenal - Chelsea 0:1 (Petr Čech odchytal celý zápas, Tomáš Rosický nehrál)
West Bromwich Albion - Aston Villa 0:0 (Libor Kozák odehrál 64 minut)

2. liga:
28. kolo:
Bolton - Milton Keynes Dons 3:1 (Filip Twardzik nehrál)
Middlesbrough - Nottingham 0:1 (Tomáš Kalas nastoupil v 40. minutě)
Reading - Sheffield Wednesday 1:1 (Matěj Vydra odehrál celý zápas a v 24. minutě nedal penaltu - Daniel Pudil odehrál celý zápas)

4. liga:
28. kolo:
Yeovil - Crawley 2:1 (Jakub Sokolík odehrál celý zápas)

Belgie

23. kolo:
Kortrijk - Ostende 2:1 (David Rozehnal odehrál celý zápas)

Francie

22. kolo:
Nantes - Bordeaux 0:0 (Jaroslav Plašil odehrál 62 minut)

Itálie

2. liga:
23. kolo:
Ascoli - Virtus Lanciano 1:0 (Jakub Jankto odehrál celý zápas a v 63. minutě dal jediný gól utkání)
Modena - Avellino 1:1 (Milan Nitrianský nehrál)
Perugia - Pescara 0:4 (Lukáš Zima nechytal)

3. liga - skupina C:
19. kolo:
Lecce - Juve Stabia 2:0 (Jan Polák odehrál celý zápas + ŽK)

Izrael

20. kolo:
Bnei Jehuda - Hapoel Haifa 1:0 (Přemysl Kovář nechytal)

Německo

18. kolo:
Hertha Berlín - Augsburg 0:0 (Vladimír Darida odehrál 89 minut - Jan Morávek nastoupil v 72. minutě)
Schalke 04 - Brémy 1:3 (Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas)
Hamburk - Bayern Mnichov 1:2 (Jaroslav Drobný nechytal)
Hoffenheim - Leverkusen 1:1 (Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas)
Ingolstadt - Mohuč 1:0 (Tomáš Pekhart nehrál)
Kolín nad Rýnem - Stuttgart 1:3 (Adam Hloušek a Jan Kliment nehráli)

3. liga
22. kolo:
Rot-Weiss Erfurt - Dynamo Drážďany 3:2 (Patrik Twardzik nehrál)
Saská Kamenice - Chotěbuz odloženo (Martin Fenin)
Hallescher - 1. FC Magdeburg 1:2 (Lukáš Nový nehrál)

Nizozemsko

19. kolo:
Ajax Amsterodam - Vitesse Arnhem 1:0 (Václav Černý nehrál)
ADO Den Haag - Cambuur Leeuwarden 2:1 (Dominik Mašek nehrál)
Heracles Almelo - De Graafschap 2:1 (Jaroslav Navrátil nastoupil v 69. minutě)

Spojené arabské emiráty

15. kolo:
Al Šáb - SC Fudžajra 3:6 (trenér Ivan Hašek)

Skotsko

24. kolo:
Inverness - Partick Thistle 0:0 (Tomáš Černý odchytal celý zápas)

3. liga:
22. kolo:
Brechin - Airdrieonians 3:3 (Nicolas Šumský nehrál)

Turecko

19. kolo:
Genclerbirligi - Antalyaspor 1:0 (Ondřej Čelůstka odehrál celý zápas)
Gaziantepspor - Bursaspor 2:3 (Tomáš Necid odehrál celý zápas + ŽK a v 72. minutě z penalty vyrovnal na 1:1, Tomáš Sivok nehrál)
Fenerbahce Istanbul - Rizespor 2:1 (Michal Kadlec nehrál)
Istanbul BB - Kasimpasa 1:1 (David Pavelka nastoupil v 90. minutě)
Konyaspor - Kayserispor 1:0 (Tomáš Borek nehrál)
Osmanlispor - Galatasaray Istanbul 3:2 (Václav Procházka nehrál)