Celkem 18 lidí se dnes ráno zranilo při požáru bytu v Ostravě

foto Hasiči zasahují u požáru - ilustrační foto.

Ostrava - Celkem 18 lidí se ráno zranilo při požáru bytu v Ostravě. Nadýchali se kouře. Dalších 20 lidí hasiči evakuovali. Škoda se pohybuje okolo milionu korun. ČTK to řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Příčinu hasiči zjišťují.

Byt v osmipodlažním panelovém domě začal hořet dnes okolo 02:30. Jako první na místo dorazili policisté, kteří se snažili pomáhat obyvatelům domu. Ještě před příjezdem hasičů do bezpečí odvedli sedm dospělých a jedno dítě. "Záchranné práce komplikoval silný kouř. V určitých situacích policistům nezbylo než se prostorem plížit," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Při tom se čtyři policisté nadýchali kouře. Podobně se zranilo a muselo být ošetřeno i dalších 14 obyvatel paneláku.

"Jejich postižení se jevila jako lehká až středně těžká. Šlo o tři děti ve věku 14 a osm let a dvou měsíců, dále jedenáct dospělých ve věkovém rozpětí od čtyřiatřiceti až po osmašedesát let," řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Obyvatelé domu skončili v péči lékařů tří ostravských nemocnic. Do nemocnic záchranáři poslali i čtyři policisty, kteří se při záchranných pracích rovněž nadýchali kouře.

Hasiči vyvedli z bytů s pomocí dýchacích masek celkem 26 osob, dalších 20 lidí bylo evakuováno a vyšlo ven podle jejich pokynů. "K dispozici jim byl u domu velký hasičský evakuační autobus, kde dostali deky i teplé nápoje," uvedl mluvčí Kůdela.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 25 minut, uhasili jej za dalších 20 minut. Plameny poškodily obývací pokoj bytu 2+1, balkon a část fasády, další škodu v celém bytě napáchal silný kouř a vlivem velkého žáru i prasklé etážové topení. Voda z něj vytopila hořící byt i byt pod ním. Předběžná škoda byla odhadnuta na milion korun.

O příčinu požáru se zajímá i policie. Případný viník může být obviněn z obecného ohrožené z nedbalosti. "Na místo jsme povolali znalce i psovoda se psem cvičeným na vyhledávání hořlavých látek," doplnila Holčáková.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

-4°C

Dnes je neděle 25. února 2018

Očekáváme v 5:00 -9°C

Celá předpověď