Byl to chaos, přiznal plzeňský šéf Martin Straka

foto Utkání 9. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň, 18. října v Ostravě. Trenéři Plzně Martin Straka (vpravo) a Ladislav Čihák.

Ostrava - Kýžený impulz do plzeňské hokejové kabiny nepřinesl ani nástup klubového šéfa Martina Straky na střídačku. Čtyřčlenný trenérský tým, který zatím dočasně zaskakuje za jeho odvolaného bratra Michala Straku, musel pouze přihlížet dalšímu trápení Indiánů a porážce 1:4 ve Vítkovicích.

Západočeši toho předvedli v Ostravě žalostně málo. "Hráli jsme úvodních deset minut a pak už to byl totální chaos. Není tam kombinace, není tam ani koncovka. Ale hlavně jsme slabí v soubojích, které nedokážeme dohrávat. Je to špatné, musí se to nějakým způsobem zastavit, ale jak, to zatím nevíme," řekl Straka novinářům po utkání.

U mužstva je spolu s Ladislavem Čihákem, Martinem Vlasákem a Jiřím Hanzlíkem od pondělka. Poté, co se po nedělní prohře 0:5 se Spartou rozhodl odvolat z postu hlavního kouče bratra Michala. Straka zatím netuší, jak dlouho jeho záskok potrvá. "Na to se mě teď neptejte. Situace se pořád nějakým způsobem vyvíjí. Dneska to vedl Láďa Čihák a myslím, že to vedl skvěle. Není tam ale na hřišti to, co bychom chtěli," řekl Straka.

Zatímco ještě v pondělí se k možnosti hráčských změn stavěl spíše zdrženlivě, po dnešním špatném výkonu je nevyloučil. "Musíme si to ještě nějak vyhodnotit. Máme z toho teď těžké hlavy. Víme, že to byl chaos. Musíme se na to podívat na videu, malinko pozměnit sestavu a dělat s klukama každý den," řekl Straka.

Plzeň neprobraly ani velké šachy v sestavě. K zápasu neodcestovali útočníci Koreis a Yellow Horn. "Byli cvičit v posilovně. Dneska jsme to poskládali takhle, příští zápas se to třeba změní," řekl Straka.

Podle něj má mužstvo značné rezervy v dohrávání soubojů. Tam Straka vidí jeden z hlavních problémů. "Nedokončíme žádný souboj. Soupeři nám ze všeho vyjedou v útočném pásmu i defenzivní zóně. To je pak těžké, když to nedohrajete. Souboje musíme zlepšit, v tom jsme slaboučcí a z toho to všechno vychází," řekl.

Nasazení se podle něj hráčům nedá vytknout. "Kluci se snažili, ale když nejsou v těch pozicích, kde mají být, pak to vypadá takhle. Deset minut nám to šlo. Pak uděláme jednu chybu a úplně se to všechno sesypalo. Byl to kočkopes. Jsme v takové situaci a musíme si z toho pomoct sami. Nikdo nám nepomůže," řekl Straka.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

29°C

Dnes je pátek 18. srpna 2017

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď