Brněnští hokejisté byli ze zápasu pod širým nebem nadšeni

foto Utkání 33. kola hokejové extraligy HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 3. ledna v Brně. Hráči Komety děkují divákům po vyhraném zápase.

Brno - Slova nadšení zněla z úst hokejistů Komety Brno po vydařeném zápase proti Plzni pod širým nebem. Vedle radosti z vítězství převládala chvála na diváckou atmosféru a podmínky, které organizátoři připravili.

"Byl to pro mě svátek a splněný sen. Všechno dohromady. Přišla spousta lidí. Nemám, co bych vytknul. Všechno se povedlo," uvedl střelec dvou branek Komety Jan Hruška, který si dějištěm utkání připomenul i chvíle z raného mládí, kdy jej rodiče vodily bruslit na otevřené kluziště vedle bývalé haly za Lužánkami.

"Mrzly tady. A já jsem se vztekal, že mi to nešlo. Nebavilo mě to a vykřikoval jsem, že dělat to nebudu," usmíval se nejlepší současný střelec Komety, který se proti nepříjemnému chladu vybavil i speciální ochranou obličeje.

"Při volbě oblečení jsem byl trošku opatrný. Na sobotním tréninku jsem zkoušel variantu s čepicí na helmě. Nebylo to dobré. Tak jsem od mamky splašil lyžařskou kuklu. Byla to pecka. Odehraji v ní i další zápas proti Spartě," liboval si Hruška, který viděl základ dnešního vítězství v dobrém útočném napadání soupeře.

"Z toho vycházela naše hra. Velmi dobře jsme soupeře forčekovali. Vyplynula z toho moje druhá branka. Puk letěl na střed hřiště. Byl jsem u něj nejdříve a měl čas přesně zamířit," popsal Hruška svoji gólovou střelu.

Zápas si užil i obránce Komety Tomáš Kaberle, který hrál podobný zápas poprvé ve své kariéře. Přitom během čtrnáctiletého působení v NHL odehrál včetně play off přes tisíc zápasů za Toronto, Carolinu, Montreal a Boston, se kterým v roce 2011 získal Stanleyův pohár. "V NHL je tato tradice už běžná. Ovšem mě vždy minula. Byl to dnes hezký zážitek. Všichni si to užívali a už se těším na páteční duel se Spartou," tvrdil Kaberle, jenž si pochvaloval diváckou kulisu.

"Brno je hokejové město. Fanoušci nás hnali do útoku. Podmínky byly trošku ztížené, led nebyl perfektní. Hlavně v první třetině, kdy foukalo, tak možná hra vypadala jako na rybníku," usmál se obránce Komety.

"Od druhé třetině se to rozjelo, všichni jsou spokojeni. Snažili jsme se hrát jednoduše. Občas nám puk přeskočil přes hokejku. Chtěli jsme hrát ze zajištěné obrany, abychom vstřelili nějaké branky. Což se nám povedlo a tři body jsou u nás," poznamenal Kaberle, na jehož vystoupení v dresu Komety se přijel podívat i jeho starší bratr František.

"Nehecovali jsme se. Jen jsme organizačně řešili, kde mu nechám vstupenky. On si už zápas pod širým nebem odehrál. Shodou okolností před pěti lety za Pardubice proti Brnu," dodal Kaberle.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

13°C

Dnes je pátek 28. října 2016

Očekáváme v 13:00 13°C

Celá předpověď