Brněnská zoo se rozrostla o malého velblouda i bizona

foto V brněnské zoo přišel před několika dny na svět sameček velblouda dvouhrbého (na snímku z 10. června). Zoo Brno chová domestikovanou formu velblouda dvouhrbého, který zdomácněl přibližně před 4500 lety a na světě jich žije asi 1,5 milionu.

Brno - Brněnská zoo se rozrostla o další dvě mláďata, na svět přišel sameček velblouda dvouhrbého a samička bizona amerického. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí zahrady Gabriela Tomíčková.

Samička bizona amerického (na snímku z 10. června) patří k novým přírůstkům brněnské zoo z posledních dnů. Malá slečna se narodila samici Satině, otcem je samec Gemini. V zoo nyní chovají celkem šest bizonů, dva samce a čtyři samice.

Velbloudě se narodilo před několika dny, pro matku Bellu to byl první porod. Jak mluvčí uvedla, velbloudice vše zvládla na jedničku.

"Malé velbloudě se má čile k světu a návštěvníci ho uvidí v expozici spolu se zbytkem stáda," uvedla Tomíčková.

V brněnské zoo je to letos druhé velbloudí mládě, na konci dubna se narodila samička Valerie.

Zoo Brno chová domestikovanou formu velblouda dvouhrbého, který zdomácněl přibližně před 4500 lety a na světě jich žije asi 1,5 milionu. Jejich divocí příbuzní, kteří obývají stepní a pouštní oblasti Číny a Mongolska, naopak patří mezi kriticky ohrožené druhy. Podle odhadů v Číně zbývá jen asi 600 jedinců a v Mongolsku 350.

V brněnské zoo přišel před několika dny na svět sameček velblouda dvouhrbého (na snímku ze 17. června společně s matkou Bellou). Zoo Brno chová domestikovanou formu velblouda dvouhrbého, který zdomácněl přibližně před 4500 lety a na světě jich žije asi 1,5 milionu.

K dalším přírůstkům brněnské zoo patří bizon americký. Malá slečna se narodila samici Satině, otcem je samec Gemini. V zoo nyní chovají celkem šest bizonů, dva samce a čtyři samice. Návštěvníci je mohou vidět u Indiánské vesnice.

Bizon americký je největší savec Severní Ameriky. V kohoutku může měřit až 160 centimetrů, samci mohou dosáhnout váhy až 1,5 tuny. Na přelomu 20. století kvůli masovému vybíjení téměř vyhynuli, dnes žijí v chráněných oblastech či na soukromých rančích.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je čtvrtek 24. května 2018

Očekáváme v 1:00 17°C

Celá předpověď