Bratrský fotbalový duel Škodů by rád opět vyhrál mladší Michal

foto Fotbalista Brna Michal Škoda.

Brno - Bratři Milan a Michal Škodové podstoupí ve fotbalové lize už pátý sourozenecký souboj v životě. Před středeční dohrávkou 1. kola mezi domácím Brnem a Slavií vyznívá bilance lépe pro třicetiletého slávistu Milana, který prohrál pouze v posledním vzájemném měření sil před rokem v Brně 0:1. Tehdy o výsledku rozhodl jeho o dva roky mladší bratr Michal, jenž se netají touhou teď úspěch zopakovat.

Optimismus mu dodává také jeho momentální střelecká forma, ve čtyřech posledních zápasech zaznamenal pět branek. "Zatím jsem povedenější formu v kariéře neměl. Letos na jaře jsem dal také pět gólů, ale nepadly v takové sérii. Potřeboval jsem na ně šest utkání," řekl novinářům Michal Škoda, který do Brna přišel před čtyřmi lety z pražského Střížkova. V lize si připsal zatím 84 startů a vstřelil 18 branek.

Přiznal, že vzájemné souboje jsou pro oba bratry svým významem odlišné od jiných prvoligových duelů. Z dosavadních čtyř konfrontací Michal Škoda odehrál dva zápasy v brněnském dresu a dva při hostování v Českých Budějovicích. Úspěšnější je zatím bratr, protože má na kontě dvě vítězství a jednu remízu. "Hodně jsme spolu soutěžili už v mládí. Pořád jsme o něco hráli. A brácha často vyhrával," řekl Michal Škoda.

Nedovolí si ale staršího bratra před prestižním soubojem hecovat. "Ani ho nebudu vyzývat k nějaké sázce. Pravidelně spolu ale komunikujeme. Naposledy mě brácha pochválil, že mám dobrou formu," uvedl.

Slavia vyhrála čtyři poslední zápasy bez inkasované branky, Brňané proto mají před soupeřem zdravý respekt. "Pokusíme se navázat na naše poslední vítězství v Jablonci, které jsme po předchozí nevydařené bilanci hodně potřebovali. Optimální výsledek by byl 3:2 pro nás. A já bych dal tři góly a brácha dva," navrhl ideální scénář Michal Škoda s úsměvem.

V kariéře už prošel v sestavě různými posty. V žácích začínal jako stoper, potom hrál na kraji obrany. Nyní zakotvil na místě podhrotového útočníka, které pro něj našel předchozí trenér Brna Václav Kotal. Nic na jeho roli nezměnil ani kouč Svatopluk Habanec. "Úkoly mám stále stejné. Toto místo mi maximálně vyhovuje," řekl Michal Škoda.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

20°C

Dnes je středa 23. srpna 2017

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď