Bouře Sebastian si v Německu vyžádala až tři mrtvé

foto Zaplavená pláž v německém St. Peter-Ordingu během bouře Sebastian.

Berlín - Bouře Sebastian, která zasáhla sever Evropy, si v Německu vyžádala tři oběti na životě. Doprovází ji vítr o rychlosti 130 kilometrů za hodinu a posouvá se dál na východ, uvedla agentura DPA. Bouře se dnes přehnala přes západní a severní části Německa a blízko pobřeží Severního moře byl zaznamenán vítr o rychlosti až 140 kilometrů za hodinu. Přes noc se má živel podle meteorologů přesunout do východní části Německa a u moře má prudký vítr foukat i ve čtvrtek.

V Hamburku se dnes zřítilo lešení na kolemjdoucího, který neštěstí nepřežil. Podle místních hasičů se konstrukce uvolnila pravděpodobně v důsledku silných větrných poryvů.

Rovněž v Hamburku byla nalezena další možná oběť bouře v Labi. Šlo o muže na kolečkovém křesle. Podle policie však není vyloučeno, že spáchal sebevraždu.

V západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko v lese u obce Brilon zabil třiapadesátiletého zeměměřiče vyvrácený dvacetimetrový smrk. Bouře v regionu vyvrátila mnoho stromů, způsobila komplikace v železniční dopravě a poničila i několik automobilů a budov.

V Severním moři bylo zrušeno několik trajektových spojů. Před příchodem do Německa bouře sužovala i Nizozemsko. Na amsterodamském letišti Schiphol byly dočasně uzavřeny startovací a přistávací dráhy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je úterý 21. srpna 2018

Očekáváme v 15:00 27°C

Celá předpověď