Slavia zvítězila 3:0 v Olomouci, Bohemians udrželi výhru proti Slovácku

foto Utkání 1. kola první fotbalové ligy: Sigma Olomouc - Slavia Praha, 22. července 2018 v Olomouci. Zleva Tomáš Souček ze Slavie Praha a Šimon Falta a Michal Vepřek z Olomouce.

Olomouc/Praha - Fotbalisté Slavie vstoupili do nového ročníku první ligy výhrou 3:0 na hřišti Olomouce. Připravili tak hanáckému týmu jeho nejvyšší domácí prohru za pět let. Pražští Bohemians 1905 zahájili sezonu vítězstvím 2:1 nad Slováckem.

Souboj druhého se čtvrtým celkem minulé sezony rozhodli už v první půli Stanislav Tecl a hezkou střelou z dálky Miroslav Stoch. Čtvrthodiny před koncem výhru potvrdil Vladimír Coufal, který tak gólem oslavil první soutěžní start za Slavii.

Olomouc na domácím hřišti v lize se Slavií prohrála poprvé od května 2008 a doma ztratila všechny body teprve podruhé z posledních 35 soutěžních zápasů. Třígólovým rozdílem naposledy Olomouc prohrála v lize doma v dubnu 2013.

Olomouc, které chyběl kvůli lehčímu zranění klíčový hráč ofenzivy Plšek, přitom začala výrazně aktivněji a prvních 20 minut Slavii přehrávala.

Bohemians 1905 rozhodli zápas proti Slovácku už v úvodním dějství, kdy se trefili Josef Jindřišek a z penalty Dominik Mašek. V 77. minutě snížil z pokutového kopu Vlastimil Daníček.

"Klokani" v nejvyšší soutěži bodovali naplno po sedmi utkáních, naopak Slovácko protáhlo čekání na ligovou výhru na šest duelů. V závěru hosté dostali Pražany pod drtivý tlak, ale nesrovnali ani z velkého závaru po rohu.

Nedělní zápasy 1. kola první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Slavia Praha 0:3 (0:2)

Branky: 21. Tecl, 30. Stoch, 74. Coufal. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták - K. Hrubeš (video). ŽK: Hušbauer, Ngadeu (oba Slavia). Diváci: 9548.

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 2:1 (2:0)

Branky: 10. Jindřišek, 40. Mašek z pen. - 77. Daníček z pen. Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Hock. ŽK: Záviška - Petr, Juroška. Diváci: 4812.

Dohrávka v pondělí 23. července: 18:00 Baník Ostrava - FK Jablonec.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK