Beal dovedl Washington k výhře 51 body, přispěl i Satoranský

foto Basketbalista Bradley Beal z Washingtonu Wizards.

New York - Basketbalisté Washingtonu se rychle oklepali po pondělním debaklu v Utahu a v úterý zvítězili na hřišti Portlandu 106:92. Bradley Beal k tomu přispěl 51 body, jediný Čech v NBA Tomáš Satoranský nasbíral sedm bodů, čtyři asistence a tři doskoky.

Beal si 51 body vylepšil svůj osobní rekord v NBA. Wizards se utrhli Portlandu ve druhé čtvrtině, kterou ovládli 27:15. Ve zbytku zápasu už si víceméně udržovali dvouciferný náskok. Beal proměnil 21 z 37 střel z pole a zachránil své kolegy ze základní sestavy, kterým se vůbec nedařilo. Markieff Morris se trefil jen dvakrát z deseti pokusů a dal osm bodů. Marcin Gortat měl čtyři body a Otto Porter Jr. dokonce proměnil jedinou střelu z osmi pokusů.

Satoranský nastoupil opět jako náhradník, ale odehrál solidních 24 minut. Český rozehrávač proměnil tři z pěti střel a zvládl pátý z posledních šesti zápasů bez jediného ztraceného míče. Prohru Portlandu neodvrátilo ani 30 bodů, devět asistencí a osm doskoků Damiana Lillarda.

Dalším hrdinou úterních zápasů byl Russell Westbrook, který si připsal další triple double. Nejužitečnější hráč minulé sezony nasbíral 34 bodů, 14 asistencí a 13 doskoků a Oklahoma přehrála Utah 100:94. Jazzmani přitom ještě před poslední částí vedli o 12 bodů, ale domácí závěrečnou čtvrtinu vyhráli 32:14. Westbrookovi sekundoval s 21 body Paul George, o bod méně nastřílel Steven Adams. Utah vedl s 31 body Donovan Mitchell.

Ve třetím úterním zápase Toronto bez problémů přestřílelo Phoenix 126:113. Kanadský tým si pomohl 15 trojkami, o pět z nich se postaral Kyle Lowry, který nasbíral 20 bodů a 10 asistencí. DeMar DeRozan měl také 20 bodů, o bod méně nastřílel Serge Ibaka. Hlavní střelec Phoenixu Devin Booker se tentokrát zastavil na 19 bodech.

Výsledky NBA:

Oklahoma City - Utah 100:94, Portland - Washington 92:106 (za hosty Satoranský 7 bodů, 4 doskoky a 3 asistence), Toronto - Phoenix 126:113.

1. Denver 23 13 10 56,5
2. Minnesota 25 14 11 56,0