Basketbalisté Bostonu vyhráli podvanácté v řadě

foto Utkání NBA Boston - Toronto. Al Horford z Boston Celtics (ve výskoku uprostřed) oslavuje úspěšný hod.

New York - Basketbalisté Bostonu protáhli svou vítěznou sérii v NBA o dvanáctý zápas. V neděli porazili Toronto 95:94, i když postrádali hlavního rozehrávače Kyrieho Irvinga, který v pátek utrpěl po nechtěném úderu loktem od spoluhráče zlomeninu v obličeji.

Toronto sice vedlo v poločase nad lídrem NBA o pět bodů, ale do koncovky šli v lepší pozici Celtics, kteří vedli 95:90. Kanadský celek se dokázal přiblížit na jediný bod, ale v posledních dvaceti sekundách zápasu DeMar DeRozan dvakrát netrefil střelu, kterou mohl rozhodnout. Nejlepším střelcem vítězů byl Al Horford s 21 body, o tři body méně dal Jaylen Brown. DeRozan nastřílel 24 bodů.

Dalším týmem z čela Východní konference, který si drží skvělou formu, je Detroit. Pistons porazili Miami 112:103 a vyhráli poosmé z posledních devíti utkání. Miami přitom ještě ve třetí čtvrtině vedlo o 11 bodů. Pistons vedl s 25 body Tobias Harris, o bod méně dal Avery Bradley. Za hosty nasbíral 20 bodů a 12 doskoků Hassan Whiteside.

Nejlepší tým Západní konference Houston bez problémů přehrál domácí Indianu 118:95 a zvítězil pošesté v řadě. Rockets, kteří ani jednou neprohrávali, se mohli opřít o solidní výkon Jamese Hardena, jenž nasbíral 26 bodů a 15 asistencí. Eric Gordon přidal 21 bodů, Clint Capela měl 20 bodů a 17 doskoků. Hosté často stříleli z dálky a proměnili 17 ze 47 trojkových pokusů. Za domácí nastřílel Victor Oladipo 28 bodů.

Hráči Oklahomy porazili Dallas 112:99, přestože jim scházeli kvůli zdravotním problémům Carmelo Anthony a Steve Adams. K vítězství Thunder táhl Paul George s 37 body. Russell Westbrook proměnil 12 ze 13 trestných hodů a dostal se na 27 bodů. Mavericks jsou na dně Západní konference a jejich dvanáctou prohru ze 14 utkání neodvrátil ani Harrison Barnes s 22 body a 13 doskoky.

Výsledky NBA

Boston - Toronto 95:94, Detroit - Miami 112:103, Indiana - Houston 95:118, Oklahoma City - Dallas 112:99.

1. Denver 13 8 5 61,5
2. Minnesota 12 7 5 58,3