Barák zápas s Itálií prestižněji nebere, ale už se učí italsky

foto Ilustrační foto - Český fotbalový reprezentant Antonín Barák.

Katovice - Fotbalista Antonín Barák bude od příští sezony oblékat dres Udine, středeční zápas evropského šampionátu hráčů do 21 let proti Itálii ale prestižněji nebere. Věří, že "Lvíčata" ve druhém duelu skupiny předvedou týmovější a obětavější výkon než při nedělním vstupu do turnaje a porážce 0:2 s Německem.

"Je možné, že pro ostatní kluky, kteří působí v Itálii, to může být něco navíc. Třeba pro Kubu Jankta, Stefana Simiče, kteří tam už tráví delší čas, nebo pro Páťu Schicka, který už tam má sezonu za sebou. Ale pro mě to neznamená vůbec nic. Spíš je to pro mě speciální tím, že je to na Euru. Kolikrát to člověk může za život zažít? Je čím dál těžší se na nějaký šampionát dostat," řekl novinářům Barák.

Do zápasu s Německem naskočil v 56. minutě jako střídající hráč. Před šampionátem léčil svalové zranění a utkání hrál po více než měsíci. Zda proti Itálii nastoupí od začátku, nechtěl předjímat.

"Samozřejmě bych hrozně chtěl, ale zase bych byl hrozně nerad, kdybych nějak třeba limitoval tým, abych upřednostňoval sebe. Uvidíme, ještě se budeme s trenérem bavit, jestli mě vůbec bude chtít do základu nasadit," prohlásil dvaadvacetiletý Barák.

Jednadvacítka si úvodní prohrou značně zkomplikovala boj o postup do semifinále, kam projdou jen vítězové skupin a nejlepší tým z druhých míst. Mladíkům tak nemusí stačit ani dvě výhry ve zbylých zápasech skupiny s Itálií a Dánskem.

"Postupový klíč je hrozně těžký. Zase ale bylo lehčí se sem dostat, přibyly další čtyři týmy. Myslím, že jednadvacítce bylo slušelo šestnáct týmů. Ale je to první šampionát s dvanácti, asi se to testuje a pak se to určitě vyhodnotí," poznamenal Barák.

Očekává, že jednadvacítka předvede proti Italům lepší výkon než s Němci. "Jednoznačně nic jiného než vítězství. Ale musíme být ostražití a všichni stoprocentně pro tým. Myslím, že to nám chybělo. Nebyl to úplně takový týmový výkon, který nás třeba zdobil v kvalifikaci proti Belgii i Černé Hoře. Nechci určitě říct, že by se na to někdo vykašlal, ale nebylo to úplně na krev, nadoraz, že bychom nemohli po zápase chodit," podotkl.

Na angažmá v Udine, kam přestoupil ze Slavie, se už pečlivě chystá. "Hrozně se na to těším, bude to nová výzva. Musím říct, že jsem strašně rád, že jsem tenhle krok udělal. Už půl roku se učím italsky, takže snad nějaké základy už aspoň mám," prohlásil Barák.

"Bydlení už mám taky zařízené, je skvělé, že tam jdu a vše už je nějak připravené. Budu tam mít jen fotbal a přítelkyni, chci ho dělat naplno. Chci se třeba zase ještě o něco líp starat o své tělo. Každý půlrok člověk poznává svoje tělo víc a víc a dá se pracovat na nedostatcích, aby se mi třeba takovéhle zranění v budoucnu nestalo," dodal.

Příprava v Udine startuje 6. července. "Záleží, jak bude probíhat Euro, jestli se dostaneme dál. Podle toho se bude vyvíjet moje dovolená, jestli bych začal o týden déle nebo stejně s týmem. Určitě by bylo ideální začít co nejdřív, abych si zvyknul na novinky a nový tým," doplnil.

Petr Havlík ura

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je čtvrtek 24. května 2018

Očekáváme v 17:00 23°C

Celá předpověď