Ať se pan rozhodčí nezlobí, ale penalta nebyla, řekl Pavlenka

foto Brankář fotbalové reprezentace Jiří Pavlenka.

Baku - Brankář Jiří Pavlenka si v utkání kvalifikace mistrovství světa v Ázerbájdžánu (2:1) připsal vítězný debut v základní sestavě české fotbalové reprezentace. Dokonce moc nechybělo, aby se pětadvacetiletý gólman Brém blýskl i chycenou penaltou.

Domácí se k pokutovému kopu dostali v 55. minutě po zákroku Marka Suchého na Ruslana Gurbanova, který však podle televizních záběrů pád nasimuloval. K penaltě se postavil Afran Ismajlov, na jehož střelu Pavlenka nedosáhl. "Nebyl jsem daleko, ale asi jsem příliš dlouho čekal. Hlavně si ale myslím, ať se na mě pan rozhodčí nezlobí, to penalta nebyla," dodal.

V zápase jinak příliš vytížený nebyl. "Moc práce jsem neměl, ale čekal jsem, že Ázerbájdžán bude hrát na rychlé brejky," uvedl Pavlenka. "Naštěstí jsme vyhráli a je jen škoda, že jsme nedali víc gólů a nepohlídali si zápas už od nějaké šedesáté minuty," připomněl řadu zahozených českých šancí.

Když už musel Pavlenka zasahovat, šlo převážně o velké šance soupeře. Skvělý zákrok předvedl především v 70. minutě, kdy se před ním sám objevil Šejdajev. "Střelec si to naštěstí nedal moc daleko ode mě, takže jsem se tam stačil dostat," popsal bývalý gólman Slavie.

Pavlenka nastoupil k třetímu utkání za reprezentaci, když nahradil Tomáše Vaclíka, jenž se podepsal pod oba góly inkasované v Severním Irsku, kde Češi definitivně přišli o šanci na postup. "Cítil jsem se v pohodě, jen jsem trochu onemocněl a ztratil jsem hlas. V Brémách chytám stabilně, jen je škoda, že se nepohybujeme v jiných částech tabulky," uvedl v narážce na předposlední místo Werderu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je středa 22. srpna 2018

Očekáváme v 7:00 19°C

Celá předpověď