Americké město používá k vlastní propagaci fotku z Prahy

foto Pražský hrad, chrám sv. Víta - ilustrační foto.

Concord (USA) - Velkoformátová fotografie z české metropole zdobí v těchto dnech autobus brázdící severovýchod Spojených států. Snímek použili pořadatelé místního uměleckého festivalu k propagaci akce, která začíná v květnu ve městě Concord ve státě New Hampshire. Podle listu Concord Monitor jim využití snímku z tisíce kilometrů vzdáleného místa na jiném kontinentu nepřijde nevhodné.

Reklamní autobus linkové společnosti Concord Coach, který jezdí mezi metropolí New Hampshiru a Bostonem, je pod propagačními hesly ozdoben čtyřmi fotografiemi. Dvě z nich zachycují Concord a přírodu v jeho okolí, zatímco zbývající dvojice pochází z Evropy. Na třetí je pouliční malíř v italských Benátkách a čtvrtá zobrazuje letní podvečer u venkovní restaurace v Riegrových sadech.

Podle concordského listu si pořadatelé akce snímky opatřili na webové stránce pexels.com, kam lidé umisťují fotografie k bezplatnému komerčnímu použití. Autorka pražské fotografie, Američanka z Ohia, objasnila, že jí pořídila v roce 2014 při studijním pobytu v české metropoli.

"Je to snaha vykreslit Concord jako kulturní město, kterým je," řekl deníku o kampani Tim Sink z concordské obchodní komory. Dodal, že reklama má nalákat do města lidi, kteří jím často jen projíždějí.

Pokud je k tomu inspiruje fotka zachycující lidi popíjející pivo s výhledem na centrum české metropole, kampaň podle pořadatelů splní účel.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

2°C

Dnes je pátek 19. ledna 2018

Očekáváme v 21:00 0°C

Celá předpověď