Adršpach je přístupný i v zimě, k vidění jsou zamrzlé vodopády

foto Adršpašské skály na Náchodsku mají otevřeno i přes zimu, turisté se v těchto dnech mohou pokochat mimo jiné pohledem na z(na snímku amrzlý Velký vodopád z 13. února).

Adršpach (Náchodsko) - Dva zamrzlé vodopády, zamrzlé jezero Pískovna a skály pod sněhem jsou nyní k vidění v Adršpašských skalách na Náchodsku. Naposledy se zimní scenerie s dostatkem sněhu v Adršpachu ukázaly před zhruba pěti lety. Skály jsou otevřené celoročně a za pěkného počasí je za den navštíví kolem stovky lidí. ČTK to řekla Beata Radoňová z adršpašského informačního centra.

Adršpašské skály na Náchodsku mají otevřeno i přes zimu, turisté se v těchto dnech mohou pokochat mimo jiné pohledem na zamrzlý Velký vodopád (na snímku z 13. února).Lidé si podle ní skály v zimě užijí víc než v letní sezoně, kdy je na prohlídkovém okruhu nesrovnatelně více lidí. Správci skal prohrnují a upravují základní trasu kolem útvaru Homole cukru přes Sloní náměstí až k Velkému vodopádu. Stejnou cestou se lidé vrátí. Trasa přes takzvané Nové partie, na níž je mnoho schodišť, se v zimě kvůli sněhu a ledu udržovat nedá. Nyní je na ní vstup jen na vlastní nebezpečí. K vidění není Skalní jezírko, po kterém v létě jezdí pramice s turisty. Jezírko se totiž na zimu vypouští.

Lidé se však mohou pokochat pohledem na zamrzlé jezírko Pískovna, u nějž se natáčela řada pohádek, například Třetí princ. Adršpašské skály na Náchodsku mají otevřeno i přes zimu, turisté se v těchto dnech mohou pokochat mimo jiné pohledem na zamrzlý Velký vodopád (na snímku z 13. února)."Mezi vánočními svátky se na Pískovně bruslilo. Nyní to již nejde, led je zapadaný sněhem," řekla Radoňová.

Zájem turistů o zimní návštěvu skal rok od roku roste. Početnou skupinu tvoří Poláci, kteří do Adršpachu vyrážejí o jarních prázdninách.

Národní přírodní rezervace Adršpašské skály je menší částí Adršpašsko - teplických skal, které jsou největším celistvým skalním městem v České republice. Mezi turisty jsou známé některé skalní útvary, například Milenci či Starosta a Starostová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

5°C

Dnes je úterý 16. ledna 2018

Očekáváme v 17:00 4°C

Celá předpověď