XiM18 od Yanfeng Automotive Interiors v evropské premiéře na mezinárodním autosalonu IAA 2017

Frankfurt nad Mohanem (Německo) 13. září (PROTEXT/ots) - XiM18 společnosti YFAI’ nově definuje další životní prostor

Společnost Yanfeng Automotive Interiors (YFAI), globální lídr v řešení automobilových interiérů, dnes odhalila na mezinárodním autosalonu IAA svůj koncept eXperience in Motion (XiM18). XiM18 ve své evropské premiéře demonstruje způsob vnímání interiéru vozidla, jestliže lidé již nejsou nuceni řídit. Je navržen tak, aby umožňoval použití čtyř různých režimů interiéru: jízdní, rodinný, business a relaxační, které tak umožňují využití vozidla různými způsoby a více lidmi. Tímto novým konceptem společnost podporuje novou generaci elektrických a autonomně řízených vozide.

„V budoucnu uvažujeme o skládacím volantu jako nové normě, protože řidič již nebude muset řídit vozidlo,“ řekl Han Hendriks, Chief Technology Officer společnosti YFAI. „Z auta postupně vznikne další životní prostor pro řidiče a cestující. XiM18 je příkladem naší nové definice způsobu, jak mohou lidé relaxovat, pracovat a bavit se ve svém autě dnes a v dalších desetiletích.“

XiM18 nově určuje konfiguraci vnitřního prostoru

Koncept XiM18 se vyznačuje čtyřmi různými režimy interiéru, které podporují odlišné scénáře řízení od standardního režimu řízení po futuristický rodinný režim nebo funkční business režim a relaxační režim inspirovaný scénáři o autonomním řízení. Koncept XiM18 ukazuje, jak budou budoucí interiéry automobilů klást větší důraz na flexibilní a chytrá řešení podlahové konzole a dveřních výplní.

Klíčové téma u interiérů budoucích vozidel v souvislosti s autonomním řízením je nově definovaný prostor interiéru a design se změněným uspořádáním polohy sedadel. XiM18 je koncept, kde celý povrch interiéru individuálně komunikuje s každým pasažérem.

Jízdní režim představuje běžnou konfiguraci interiéru se všemi sedadly otočenými dopředu. Je obohacen o mnoho nových komfortních a bezpečnostních funkcí, jako je neviditelný A-sloupek, příští generace klimatizace a vytápění - gestem ovládaných úzkých ventilačních otvorů nebo chytré ovládání klimatizace, štíhlé stropní konzole, pohyblivé podlahové konzole nebo šikovné měkké úložné prostory se zatahovacími dvířky a technologií zamykání na otisk prstu anebo vyhřívaná loketní opěrka pro dveřní výplně.

Rodinný režim svádí lidi dohromady pro zlepšení vzájemné interakce a komunikace. Přitom se opěradla předních sedadel otočí dovnitř, zadní podlahová konzole se posune dopředu a zadní sedadla se tak mohou spojit uprostřed. Designeři společnosti YFAI přišli také s řadou prorodinných prvků v interiéru včetně origami stolu, přístrojového panelu s úložným místem a podnosem pro cestující, novým osvětlením prostoru nebo funkčním osvětlením a mnoha prvky pro zábavu a relaxaci, jako je interaktivní stropní panel s displejem. Stropní štíhlé větrací otvory zvyšují komfort v rodinném režimu a ostatních způsobech uspořádání.

V business režimu slouží interiér jako kancelář v autě, kdy se sedadlo řidiče posune do zadní části vozidla, zatímco sedadlo spolujezdce se otočí o 180 stupňů. Pasažéři jsou tak tváří v tvář, přičemž zadní sedadla se odsunou. Adaptivní interiéry s flexibilními podlahovými konzolami, osobní elektronická správa a šikovná řešení pracovního stolu jen podpoří pracovní prostředí ve vozidle.

Relaxační režim je transformační prostor napomáhající přechodu od práce k společnému setkávání. Toto prostředí s předními sedadly v nejzazší poloze, nabízí cestujícím možnost odpočívat nebo pracovat, zatímco je vozidlo řízeno autonomně. Protože společnost YFAI vyniká v inovacích materiálů a povrchů, přístrojové panely a dveřní výplně viditelně profitují z technologického pokroku, jako je přímé zadní vypěňování kůže nebo technologie CHyM Eco-Lite, která je nejen integrovaná do dveřních výplní, ale také poprvé aplikována při výrobě přístrojových panelů. Klíčový prvek, který umožňuje efektivní uspořádání v relaxačním režimu, je unikátní samostatná podlahová konzole YFAI - přední a zadní podlahová konzole s možností kombinování a s hladkou integrací displejů a ovládacích funkcí.

Chytré interiérové povrchy YFAI jsou inspirovány rostoucími potřebami technologií a informací v interiérech vozidel. „Interiérové povrchy vždy skvěle vypadají a jsou příjemné na dotek,“ dodal Hendriks. „Nicméně hodláme stále více integrovat funkce, které zpříjemňují život na palubě,“ řekl Han Hendriks. „Snažíme se hladce integrovat informace a místa pro ovládací prvky, osvětlení prostředí a funkční osvětlení, vyhřívané povrchy a mnohé další. Nejsou-li tyto funkce aktivované, naše chytré interiérové povrchy splynou se stylovým dekorem podlahových konzol, přístrojových panelů a dveřních výplní. Toto je závan budoucnosti a naše koncepty pomohou automobilkám, aby se na ni připravily.“

Navštivte naši webovou dílčí stránku IAA nebo nás sledujte online:

http://www.yfai.com/the-next-living-space

Web YFAI: http://www.yfai.com/

YFAI Facebook: https://www.facebook.com/YFautointeriors

#ExperienceInMotion #NextLivingSpace

Pro podrobnější informace se obraťte na:

Yanfeng Automotive Interiors

Jagenbergstraße 1

41468 Neuss

Německo

Astrid Schafmeister

Tel.: +49 2131 609-3028

Email: astrid.schafmeister@yfai.com

Internet: www.YFAI.com

O společnosti Yanfeng Automotive Interiors:

Společnost Yanfeng Automotive Interiors (YFAI) je globálním lídrem v oblasti automobilových interiérů. YFAI nově definuje, jak lidé relaxují, pracují a baví se v interiérech svých vozidel v současnosti i v příštích desetiletích. Společnost s centrálou v Šanghaji má přibližně 110 výrobních závodů a technických center v 20 zemích a více než 33 000 zaměstnanců po celém světě, kteří navrhují, vyvíjejí a vyrábějí součásti interiéru pro všechny světové výrobce automobilů. Společnost Yanfeng Automotive Interiors, založená v roce 2015, je společným podnikem Yanfeng, jednoho z největších dodavatelů v automobilovém průmyslu v Číně, a společnosti Adient, globálního lídra v oblasti automobilových sedadel. Bližší informace naleznete na adrese www.YFAI.com.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

17°C

Dnes je neděle 24. června 2018

Očekáváme v 15:00 18°C

Celá předpověď