Yanfeng Automotive Interiors a KOSTAL představují nové chytré povrchy v 3D skle

Frankfurt (Německo) 12. září (PROTEXT/ots) - Společně vyvinutý modul slaví svou premiéru na IAA

Yanfeng Automotive Interiors (YFAI), celosvětová jednička v automobilových interiérech, a KOSTAL, jeden z předních dodavatelů mechatronických komponent HMI (rozhraní člověk/stroj), se chystají na veletrhu IAA 2017 představit svou globální inovaci v oblasti chytrých interiérových povrchů: inovativní Yanfeng-KOSTAL-modul (YaKoMo). 3D skleněné povrchy, které lze libovolně navrhovat, v souvislé kombinaci s novými technologiemi HMI, umožňují zavádění inovativních provozních konceptů pro budoucí mobilitu v náročných designových provedeních.

Obě společnosti sdílejí jednu společnou vizi: v budoucnu může být každý povrch ve vozidle chytrým povrchem. Velké dekorativní povrchy ve vozidle, včetně rámu dveří, podlahové konzole a přístrojového panelu přebírají funkce jako chytré interiérové povrchy. Zatímco doposud byla funkce těchto povrchů převážně dekorativní, nyní by se měly stát mechatronickými uživatelskými rozhraními. Společnosti YFAI a Kostal ve svém strategickém partnerství kombinují vlastní kompetence v oblasti interiérů a HMI pro společný vývoj a výrobu integrovaných chytrých povrchů.

Modul kombinuje moderní design interiéru a vysokou kvalitu autentického 3D zpracování skla od YFAI s inovativní mechatronikou a novými řešeními HMI od společnosti KOSTAL. YaKoMo představuje vývoj nového funkčního povrchu na bázi trojrozměrně zakřiveného skla. To znamená, že moderní ovládací prvky a spínače mohou být nyní integrované i do větších dekorativních prvků v 3D tvarovaných skleněných površích a vytvářet tak modul s funkčním povrchem. Pokud se nezobrazuje žádná informace, integrovaná obrazovka a ovládací povrchy zůstanou neviditelné jako čistě dekorativní skleněné povrchy. Řidič tedy není rozptylován informacemi, které nepotřebuje.

Partnerství jako pohon pro další inovace v oblasti chytrých interiérových povrchů

Obě společnosti se chystají na veletrhu IAA 2017 představit první výsledky svého strategického partnerství s použitím podlahové konzole jako příkladu. Vývojový koncept, který je téměř připraven k výrobě, lze použít již v příští generaci vozidel od modelového roku 2021.

„Reakce automobilek na spolupráci mezi společnostmi KOSTAL a YFAI byla velmi uspokojivá. Naši zákazníci však očekávají nejen špičkovou kvalitu integrovaného finálního výrobku, ale také kompletní servis z jednoho jediného zdroje. To je pro ně samozřejmě jednodušší. Snažíme se, aby rozhodnutí výrobců původního zařízení o volbě naší kombinované řady chytrých interiérových povrchů bylo co nejsnazší,“ vysvětlili jménem obou společností Han Hendriks, Chief Technology Officer pro YFAI, a Jörg Schwerak, Vice President Research & Development pro KOSTAL.

Navštivte naši webovou dílčí stránku IAA nebo nás sledujte online:

http://www.yfai.com/the-next-living-space

Web YFAI: http://www.yfai.com/

YFAI Facebook: https://www.facebook.com/YFautointeriors

#ExperienceInMotion #NextLivingSpace

Web KOSTAL: http://www.kostal.com/

KOSTAL Facebook: https://facebook.com/KOSTALGroup

Pro podrobnější informace se obraťte na:

Yanfeng Automotive Interiors

Jagenbergstraße 1

41468 Neuss

Německo

Astrid Schafmeister

Tel.: +49 2131 609-3028

Email: astrid.schafmeister@yfai.com

Leopold KOSTAL GmbH

An der Bellmerei 10

58513 Lüdenscheid

Německo

Georg Exler

Tel.: +49 2351 16-2366

Email: g.exler@KOSTAL.com

O společnosti Yanfeng Automotive Interiors:

Společnost Yanfeng Automotive Interiors (YFAI) je globálním lídrem v oblasti automobilových interiérů. YFAI nově definuje, jak lidé relaxují, pracují a baví se v interiérech svých vozidel v současnosti i v příštích desetiletích. Společnost s centrálou v Šanghaji má přibližně 110 výrobních závodů a technických center v 20 zemích a více než 33 000 zaměstnanců po celém světě, kteří navrhují, vyvíjejí a vyrábějí součásti interiéru pro všechny světové výrobce automobilů. Společnost Yanfeng Automotive Interiors, založená v roce 2015, je společným podnikem Yanfeng, jednoho z největších dodavatelů v automobilovém průmyslu v Číně, a společnosti Adient, globálního lídra v oblasti automobilových sedadel. Bližší informace naleznete na adrese www.YFAI.com.

O společnosti KOSTAL:

KOSTAL Group je nezávislá rodinná firma založená v roce 1912 se sídlem v Lüdenscheidu (Německo). Společnost vyvíjí a vyrábí technologicky sofistikované elektronické, elektromechanické a mechatronické výrobky pro významné průmyslové společnosti. KOSTAL Group má více než 17 000 zaměstnanců v 46 globálních lokalitách v 21 zemích na čtyřech kontinentech a působí v oblasti automobilových elektrických systémů, průmyslové elektroniky, konektorů, testovacích technologií (SOMA) a solární elektřiny. Další informace naleznete na adrese www.kostal.com.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

28°C

Dnes je pátek 20. července 2018

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď